Podzimní věnec z březových větví

Autor

Kdo navštěvuje náš portál delší dobu, mohl si všimnout, že mám slabost pro věnce. Líbí se mi na nich to, že se dají vytvořit pro jakékoliv období a ačkoliv nezaberou moc místa, dokážou oživit jakýkoliv prostor. Dnes mám pro vás návod na další, tentokrát to bude venkovní věnec v barvách podzimu.

Teď je ideální doba na březové větvičky, ze kterých chcete udělat nejen věnce, ale i jiné dekorace. Jsou totiž ještě plné mízy, takže se dají dobře ohýbat a tvarovat. Kromě větviček si můžete nasbírat i přírodniny na ozdobení – šípky, dřišťál, jeřabiny, hloch, kaštany, žaludy, bukvice…

Při výrobě věnce zbavte ustříhnuté větve listů a udělejte z nich dvě přibližně stejná taková košťata, která zafixujte pomocí drátku.

Jedno z těchto košťat vložte do druhého kousek nad svázáním a omotejte drátkem, aby držela v sobě.

Na několika místech opět obmotejte drátkem, až si vytvoříte takový dlouhý silný prut. Smotejte do tvaru věnce, konec jednoho koštěte zase vložte do toho druhého a spojte obmotáním drátu.

Větvičky, co hodně odstávají, ještě přitáhněte drátem a vytvarujte do kulata.

Teď už stačí jen nazdobit. Já zvolila kombinaci přírodnin, které jsem přidělala drátkem, abych je mohla příští rok vyměnit za čerstvé a umělých doplňků, které jsem přilepila tavnou pistolí.

Přeji příjemné podzimní tvoření 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *