Podzimní věneček

Autor

Přicházíte ke svému domu, odemykáte a pohled na vaše dveře vám stále připadá takový fádní, nudný. Přemýšlíte, čím je oživit? Už jsme se tu několikrát shodli, že podzimní příroda je nádherná, barevná. Její dary přímo vybízejí k tvoření a zkrášlování našich příbytků. Až půjdete proto na procházku, do podzimní přírody, nezapomeňte na košík, do kterého můžete nasbírat tolik materiálu, kolik chcete a potřebujete. Nechte se inspirovat naším článkem a vyrobte si věneček na dveře, který vám každý návrat domů zpestří.

Budeme potřebovat:
• Slaměný věneček jako základ.
• Tavící pistoli a lepidlo do ní.
• Kousek režného provázku a 4 špendlíky s hlavičkou na zavěšení.
• Přírodní materiál – kaštany, makovice, žaludy, šípky, jeřabiny, půlky vlašských ořechů, slaměnky, …
• Na dozdobení kokosové vlákno.

Postup zhotovení:
Slaměný věneček buďto koupíme už hotový, nebo si jej vyrobíme sami. Já jsem zvolila tu první variantu. Na věneček začneme lepit tavnou pistolí nejprve větší kousky přírodního materiálu, jako jsou makovice, kaštany nebo velké květy slaměnek. Také se rozhodneme, jestli chceme věneček celý polepený, nebo jen zčásti.

Až nalepíme větší kusy, vrhneme se na ty menší. Ale opatrně! I malou tavnou pistolkou se dá škaredě popálit! Barevně věneček zvýrazní červené jeřabiny a šípky. U jeřabin můžeme nalepovat celé svazečky.

Já jsem letos na věneček použila i nepodzimní modrou barvu slaměnek. Hotový věneček se může dozdobit kokosovým vláknem. Na zadní stranu připevníme špendlíky kousek režného nebo i jiného provázku na zavěšení a ještě přelepíme hmotou z tavné pistole.

A je hotovo. Už nám ho zbývá jen zavěsit na dveře. Pane Podzime, vítej!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na