Předvelikonoční tvoření

Autor

Ještě se sice místy sype sníh, ale ani ten neoddálí svátky, které se blíží. Velikonoce považuji za takový ten mezník, po kterém už se počasí obrací k lepšímu. Je stále tepleji a tepleji, zeleněji a barevněji. A s tím, jak se vše probouzí, se probouzím i já a vnitřně si jásám. Kromě tohoto jásotu jsou Velikonoce také skvělým časem pro tvoření a materiálů pro něj je nespočet. Já letos sáhla po pěnovce a polystyrenu, tak třeba inspiruji i vás.

Na kuřátko budeme potřebovat:
špejli
vejce z polystyrenu nebo vaty
tavnou lepicí pistoli
oranžovou, červenou a bílou pěnovou gumu
žlutou akrylovou barvu nebo vodovky

Nejdříve vajíčko napíchneme na špejli a celé ho namalujeme na žluto. Pokud máte polystyrenové použijte akrylovku, na vatové budou stačit klasické vodovky.

Z oranžové pěnovky si vystřihneme dvě křidýlka a ocásek, z červené pak hřebínek a zobáček. Z bílé si pomocí děrovačky uděláme dvě očka.

Jakmile nám barva na vajíčku zaschne, začneme přilepovat jednotlivé komponenty z pěnovky. Na vrcholku hlavy si uděláme pomocí nože nebo skalpelu malou rýhu, do které nalepíme hřebínek. Lepidlo přitom naneseme na spodní hranu hřebínku. Hranou přilepíme i zobáček, který jsme si uprostřed trochu ohnuli. Křídla, ocásek a oči lepíme už ploškami. Nakonec uděláme doprostřed očí ještě černé tečky centrofixem.

Na zajíčka budeme potřebovat:
špejli
1 větší a 1 menší kouli z polystyrenu
tavnou lepicí pistoli
hnědou, růžovou a bílou pěnovou gumu
hnědou akrylovou barvu

Na špejli napíchneme obě koule jako hlavu a tělo zajíčka a natřeme je akrylovkou na hnědo.

Z hnědé pěnovky si vystřihneme spojené nožky, dvě přední tlapky a uši. Z růžové střed uší a tvářičky, které si dozdobíme černým centrofixem. Z bílé pěnovky vystřihneme zuby a pomocí děrovačky si zase uděláme očka.

Do nožek si uděláme díru, kterou je navlékneme na špejli a přilepíme ke spodní kouli. Na hnědé uši nalepíme růžový střed a hranou přilepíme k hlavě. tlapky, tvářičky, zuby a oči nalepíme už ploškami. Do očí uděláme centrofixem tečky.

Teď už stačí jen kuřátka a zajíčky umístit do truhlíku nebo květináče.

Letošní truhlíky jsem si osázela primulkami a narcisy, ke kterým jsem přidala větvičky vrby jívy a lísky. Kolem nich jsem pak dala ještě žlutý sisal.

Přeji příjemný předvelikonočně tvořivý čas.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na