Sladké přání k narozeninám

Autor

Takovéto krásné přáníčko jsem viděla na internetu, tak jsem se rozhodla udělat podobné k 60. narozeninám své mamce.

Pořídila jsem si velký kus sololitu (může být i překližka) můj má rozměr cca 35 x 80 cm, velký kus papíru na obalení, nůžky, pravítko, tužku, gumu, oboustrannou lepicí pásku, barevné papíry na ozdobné kytičky, lepidlo, fixy a hlavně různé dobroty podle Vašeho textu.

Nejdřív jsem si udělala vlastní text a podle toho jsem si sehnala sladkosti, které vidíte na obrázku dole. Sololit jsme obalili z obou stran, aby nikde nebylo nic vidět. Pokud chcete, vyvrtejte si před obalením nahoře 2 dírky na pozdější provlečení provázku na zavěšení.

Pak přišla těžší část a to udělání řádků tužkou a tužkou předepsání textu. Je nejlepší si na papír dát sladkosti a text tomu přizpůsobit. Na několikátý pokus jsem to tam všechno nacpala.

Jen Studentskou pečeť, protože byla moc velká, tak jsme z ní nakonec použili obal, který jsme zmenšili a čokoládu jsme přibalili  k dárkům bokem.

Potom jsem text obtáhla fixem a vygumovala čáry. Sladkosti jsem podlepila oboustrannou lepicí páskou a nalepila jsem je na své místo. Těžší věci je možné přivázat ještě ozdobným provázkem, ale na to si musíte předem vyvrtat díru v sololitu. Přidala jsem nalepené ozdobné kytičky a podpisy a bylo to.

Zabralo nám to doma 4 dny práce: 1 den příprava textu, 2 den shánění dobrot, 3 den příprava a obalení sololitu a 4 den vlastní tvorba, ta byla nejnáročnější a nejvíc se u ní člověk navzteká.

Dárek se oslavenkyni velmi líbil, sladkosti se potom opatrně vyndávají bokem pryč a krásné přáníčko zůstane jako vzpomínka navěky.

One comment

  1. Taky jsem zrovna teď dělala mamce k 80. A že jsem ho vyráběla už potřetí, tak mi šla práce pěkně od ruky. Předtím už jsem dělala manželově mamce, a pak kamarádce, a u ní, myslím, zpúsobilo největší radost a nadšení. Já použila jako pdklad velikou otevírací krabici od kuřat, kterou jsem celou, zevnitř i zvenku olepila balícím papírem. Pak jsem pokračovala stejně, jak jste popsala. Jen nápisy jsem si psala na lístečky ( to kdybych se přepsala, ať to nemusím celé předělávat). Samozřejmě jsem měla inspiraci ze stejného zdroje.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *