Sněhulák bez sněhu

Autor

Letošní zima nám toho sněhu ještě tolik nepřinesla, tak si musíme nějak poradit i bez něho. Tak třeba takového sněhuláka, můžeme bez sněhu klidně postavit a není to ani nijak složité.

Nejprve si nachystáme pomocí techniky zvané plstění několik koulí. Potřebujeme jen modré rouno, kus molitanu a plstící jehlu.

Odstřihneme si kus rouna a smotáme ho do kuličky.

Dlouhým propichováním, kdy nám jehla půjde skrz kuličku až do molitanu, kouli zafixujeme, aby se nám nerozdělávala.

Občas promneme mezi zápichy v ruce a tím zlepšujeme její tvar.

Teď už budeme jen krátkými vpichy po celém obvodu kuličku plstit.

Čím déle budeme vpichy provádět, tím bude kulička menší, ale taky pevnější a kompaktnější.

Teď už se pustíme do výroby samotného sněhuláka. Do polystyrénového zvonku zapíchneme dvě krátké větvičky, které budou představovat ruce.

Celý zvon natřeme lepidlem Herkules a pokryjeme vatou. To samé uděláme i s polystyrénovou koulí, kterou pak pomocí špejle a lepidla přilepíme na zvon.

Kousek polystyrénu obalíme modrým krepákem a přilepíme sněhuláka na něj. Teď už jen ozdobíme. Černý nastříhaný filc nám poslouží jako oči a knoflíky, mrkev jsem si vyrobila plstěním a k tomu upletla kulicha a šálu. Komu se nechce plést, může si to vyrobit třeba z filcu.

Teď celý modrý krepák opět natřeme lepidlem Herkules a polepíme vatou.

Nakonec už jen dozdobíme dle fantazie. Já použila uplstěné koule,malý skleněný svícen a šišky, kterým jsem bílým lakem na nehty natřela špičky, aby vypadaly jako zasněžené. Šišky jsem přilepila tavnou pistolí, na koule stačil jen Herkules.

A když padne tma, už jen zapálíme svíčku a užíváme atmosféru zimního večera.

Přeji Vám příjemné tvoření 😉

2 comments

  1. No jo, no. Tímto článkem jsi mi připomněla, že jsem tady vyhrála kdysi knížku s návodem na tohle plstění. Koupila jsem si jehly i rouno, ale k činu jsem se ještě nedokopala. Takže jsi dobrá, že jsi tady tuto techniku zmínila a zvládla jsi to vyrobit. (Jak dlouho to asi tak trvá, než pícháním uplstíš kuličku? Ať mám aspoň představu, jak to jde rychle/pomalu/ ? Mimochodem, máš ten svícínek moc krásný. Měla bych to taky už konešně zkusit.

    1. Děkuji 😉 Je to rychlé. Jedna ta kulička trvá cca pět minut. Jen musíš dávat pozor, aby ses při těch krátkých vpichách nepíchla, protože ta jehla je dost ostrá.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/