Svíčky s vůní medu

Autor

V posledních několika letech na mě moc dobře působí přírodní styl. Mám ráda vše, co voní přírodou, co ji neničí, co mi i v bytě připomíná jak krásně je venku. A tak se u nás objevují přírodní dekorace a občas si zapálíme svíčku z tzv. včelařského mezistěnu, která nádherně voní medem. Když si do toho všeho zamícháte teplý bylinkový čaj a přes okno se díváte jak ze stromů padá listí, nemůže být prostě nic příjemnějšího a lepšího. Přitom výroba medových svíček je opravdu jednoduchá.

Budeme potřebovat:

  • včelařský mezistěn a knot (popř. sadu na výrobu svíček, která obě tyto věci obsahuje)
  • jestliže budeme pláty půlit, tak pravítko a hobby nožík
  • nůžky na zkrácení knotu

Můžete si buď koupit přímo sady na jejich zhotovení, nebo zajít do včelařských potřeb, kde (pokud jsou šikovní) prodávají nejen mezistěny, ale rovnou i knoty. Pak už přijdete domů, dáte plát na teplé místo – stačí chvilku na topení nebo nahřát fénem (teplota nesmí být velká, jinak se vosk propálí), ustřihnout knot na velikost plátu s asi půl centimetrovým až centimetrovým přesahem a ten dát na jednu stranu mezistěnu.

Plát ke knotu ohnout, abychom jej natěsno obalili a trochu uhladit (pracujeme přeci s přírodním materiálem a tak si to taky trošku užijeme…a navíc čichněte si potom k rukám), aby ke knotu přilnul.

 

Dál už stačí vosk dál a dál na těsno obtáčet až bude svíčka hotová. Volný konec opět přihladíme ke svíčce, kde se teplem vaší ruky krásně přichytí a už honem zkusit zapálit a ucítit tu krásnou vůni.

Až si vyzkoušíte udělat několik svíček, můžete začít s pláty experimentovat a řezat je zešikma, aby svíčka měla jiný tvar nebo z nich pomocí vykrajovátek dělat nejrůznější ozdoby – a to nejen vánoční.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *