Táta roku

Autor

Maminky jsme oslavili, teď jsou na řadě tátové. Dneska už to nejsou „jen“ živitelé rodin, ale tráví s dětmi často stále více času, a to od čím dál útlejšího věku, což dříve nebylo zvykem. V dnešní době jsou přebalovací pulty nejen na veřejných ženských, ale i na veřejných pánských toaletách. Jestli je to větším zaujetím pro rodinu, nebo větším stupněm rozvodovosti a střídavé péče, toť otázka (jiná). Kdo chce za péči potěšit svého taťuldu, jak by řekl Hurvínek, může ho docenit a předat mu medajli za zásluhy. Roztomilé od nejmenších, krásné a dojemné od malých a vtipné od velkých dětí. Zítra totiž bude DEN OTCŮ!

Velké děti: MEDAJLE JAKO PRAVÉ

Před pár dny jsem zjistila, jak snadné (a překvapivě levné) je pořídit si medajli, která vypadá fakt jako pravá! Navíc si na ni můžete nechat natisknout jakýkoliv nápis, trvá to chvilku a vypadá to vážně výborně. Ať už chcete dát tátovi medajli s nápisem TÁTA ROKU 2014 nebo MISTR SVĚTA V PŘÍPRAVĚ SVAČIN nebo JAKÝ TÁTA TAKOVÝ SYN, dosáhnete toho, že dostane váš mužský rodič originální a jedinečnou pochvalu. A rozhodně ji tentokrát nezaloží mezi papíry jako loňské přáníčko, které mělo sice vtipný nápis/obrázek, ale přeci jen bylo „zapomenutelné“. Medajle jistě dostane čestné místo a rozhodně pobaví i potěší (pokud nebudete psát zlověstná přání jako NEJMÉNĚ PEČUJÍCÍ OTEC ROKU – i když třeba by to vedlo k případnému zamyšlení a zlepšení se pro lepší umístění v příštím roce, kdo ví).

Malé děti: TVOŘENÍ JE KOŘENÍ (ŽIVOTA)

U menších dětí se necení přímo jejich nápad, ale spíš jejich vlastní přímé tvůrčí ztvárnění. Nápad na medajli přinese maminka a tajně ji společně mohou vytvořit. Navrhujeme proto tvoření až dnes – jen den předem, protože nevím, jak vaše děti, ale ty moje moc dlouho tajemství neudrží. Navíc výroba je rychlá a myslím, že nebude problém se sháněním materiálu. Bude potřeba zhruba toto (další zdobné potřeby jsou na fantazii a odvaze maminek):

Postup je zcela jednoduchý, proto jsem ho ani nefotila po kouskách. Vystřihneme kolečka z pevného papíru (čím větší tatínek, tím větší medajle), uděláme dírku (ideálně děrovačkou, ale není nutno) a můžeme zdobit: vybarvovat, kreslit, popisovat, podepisovat, věnovat, polepovat. Nakonec provázek nebo stužku protáhneme otvorem a máme hotovo na předání odměny. Čím starší dítě, tím více úkonů zvládne samostatně. Školáci pak už zvládnou medajli od začátku do konce.

Musím říct, že u nás se tvoření medajlí dětem tak zalíbilo, že už jich má každý člen rodiny několik – nehledě na svátky a oslavy, důvod pro medajli se najde vždycky. Například náš kocour je LOVEC ROKU…

Třetí červnová neděle: připravte se na Den otců!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na