Tvořím, tedy jsem…

Autor

Karanténa je dlouhá, děti bez kamarádů znuděné a já upřímně, bez svého každotýdenního odreagování na hodině keramiky, jsem taky pěkně nesvá. Duši mám tvořivou a ruce nenechavé, rozhodli jsme se spolu s dětmi tvořit z toho, co dům dá a takzvaně recyklovat.

Už dávno před pandemií jsme zahlédli, že se i u nás v obchodech dá koupit, co zahraniční děti už znají, takzvané piñaty. Krásné papírové obaly na bonbony a prakticky na cokoli. Na oslavách se zavěšují a děti se zavázanýma očima do piñat tlučou dlouhými tyčemi, aby jim z nich po rozbití vypadly různé sladkosti. Jejich výběr je rozličný, od melounu třeba po Mickey myšku, jen ta cena za ně nám vyrazila dech.

A přitom jejich výroba je tak snadná a vyrobit lze prakticky cokoli. Moje děti se nyní pustili do smajlíka a já zkusila oblíbenou postavičku syna ze hry Brawl stars. Nechte se zlákat a zkuste něco s námi.

Stačí si vzít jen starou krabici, kterou nejsnadněji zalamovacím nožíkem vyříznete do požadovaného tvaru. Tento tvar potřebujete mít 2x, na přední a zadní díl a pak už stačí říznout jen pruh v požadované šířce, kterým přední a zadní stranu spojíte. My slepujeme obyčejnou izolepou.

Až máme kostru výrobku připravenou, nastříháme si z krepového papíru takzvané hřebeny, které pak rozvineme a oblepujeme celý výrobek požadovanými barvami. Postupujeme odspodu nahoru.

Pak už stačí jen vystříhat z barevného papíru detaily a máme obal na bonbony, na dárek či samotnou dekoraci třeba do pokojíčku za pár korun hotovou.

Hodně radosti při práci a z díla samotného též. Výsledek vás opravdu překvapí
Lenka

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *