Vánoční březové dekorace

Autor

Na těchto dekoracích je skvělé, že na ně najdete většinu materiálu na zimní procházce, takže jsou nejen levné, ale navíc i zdravé, protože vás rozpohybují. Jsou navíc i trvanlivé a vydrží vám do dalších let.

Březové hvězdy

Z měkkých březových větviček si udělejte pět přibližně stejných otýpek, které na obou koncích omotejte dekoračním drátkem.

Poskládejte je do tvaru hvězdy a opět je na koncích spojte drátkem. Bude potřebapřidat dráte i na dvou místech ve středu hvězdy, aby se nerozpadala.

Nakonec cípy obmotejte jutovým provázkem, čímž zakryjete drátky. Teď už je jen na vás, zda ji necháte takto čistou nebo nazdobíte podle své fantazie. Já jsem použila jen ledkový řetěz a hvězdičku jím omotala.

Hvězdy můžete buď zavěsit nebo zapíchnout do květináče. Pokud z nich chcete udělat zápichy, nezapomeňte ještě přidělat doprostřed drátkem silnější klacek.

Březový stromek

Ze silnějších větví si nachystejte šest delších prutů, které na jednom konci omotejte drátkem.

Další drát použijte na opačném konci, kde si pomocí něho naznačte, v jakém rozestupu chcete větve mít. Pokud stromek budete používat jako dekoraci, kterou někam postavíte, začněte úplně dole. Já ho potřebovala zapíchnout do květináče, takže jsem začala cca 5 centimetrů odspodu.

Vezměte několik měkkých větviček a základnu obmotejte a upevněte ke každé stojně drátkem.

Pokračujte dál obmotáváním dalších větviček. Vždy si jich vezměte hrst a teď už stačí připevnit jen na některých místech, nemusíte ke každé stojně. Je to vlastně jako stavět vysoké hnízdo.

Z březové kůry si také můžete vyrobit drobnosti k dekorování. Já zvolila hvězdičky, které jsem jednoduše vystříhala pomocí nůžek na větve.

Teď už opět záleží jen na vaší fantazii. Já stromek obmotala zeleným ledkovým řetězem a doplnila o hvězdičky z kůry a přidala pár dalších drobností, které jsem připevnila tavnou pistolí.

Přeji příjemný advent a zábavné tvoření 😉

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/