Vánoční ozdoby z pomerančové kůry

Autor

Stále víc lidí se vrací k vánočním ozdobám z přírodních materiálů. Má to hned několik důvodů. Kreativně se při jejich výrobě vyřádíte nejen vy, ale zabavíte leckdy i vaše děti, takže jim čas do Ježíška rychleji utíká. Navíc tyto ozdoby nejen, že hezky vypadají, ale většinou i krásně voní. A v neposlední řadě je v tom jakási nostalgie a vzpomínka na časy našich babiček.

Budeme potřebovat:
• Pomeranče nebo mandarinky, které mají silnější kůru.
• Rozinky.
• Nůž, jehlu, nit.

Postup zhotovení:
Je velice jednoduchý. Takže klidně můžete zapojit i své děti. Nařízneme pomeranč nebo mandarinku na čtvrtinky a opatrně oloupeme kůru tak, aby se nepotrhala.

Jednotlivé čtvrtky kůry nakrájíme na proužky. Ty potom stáčíme do ruliček a navlékáme na párátko nebo napichujeme jehlou a navlékáme na nit.


Ruličky kůry střídáme s rozinkami.

Můžeme navléknout dlouhý řetěz na stromeček nebo na větvičky do vázy, nebo si udělat krátké ozdoby z párátek, které háčkem připevníme k větvičkám.


Pomeranče také můžeme nakrájet na půlcentimetrové plátky, které usušíme na pečícím papíru na radiátoru a potom jimi také ozdobíme stromeček nebo větvičky ve váze.

A máme pěkné, jednoduché, přírodní, finančně nenáročné a hlavně voňavé ozdůbky z pomerančové kůry, které krásně ozdobí náš vánoční stromeček a provoní celý byt.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *