Vánoční přáníčka

Autor

I když elektronická komunikace ovládla svět, jednou z mála příležitostí, kdy ještě lidé sahají po obálkách a pohledech jsou právě blížící se Vánoce. Už se stala tradice z toho, že každý rok vyrábíme s dětmi vlastní přáníčka. Pokud jste ještě své příbuzné a známé neobeslali, pojďte se inspirovat.

Budeme potřebovat:
čtvrtku A4
dvě barvy vlnitého kartonu
tenké stužky
lepidlo Herkules
rozbité vánoční ozdoby nebo třpytky
skořici
štětec, pravítko, tužku a nůžky

Postup:

Čtvrtku přehneme napůl a z jedné barvy vlnitého kartonu vystřihneme obdélník o velikosti A5. Do něj si vystřihneme obrys stromku. Myslete na to, že ho musíte umístit tak, aby se vám vešla nahoru hvězda a dolů balíčky.

Karton otočíme a z hladké strany natřeme lepidlem a místy posypeme skořicí. Pak ho přilepíme na čtvrtku na titulní stranu přáníčka.

Až trochu zaschne, natřeme lepidlem vnitřek stromku. U tohohle budete muset menším dětem pomoct, aby nebylo lepidlo všude, ale opravdu jen uvnitř stromu. Potom ho posypeme nadrcenými ozdobami nebo třpytkami tolik, kolik se nám bude líbit.

Zatímco nám stromek schne, připravíme si z druhé barvy kartonu balíčky. Vystřihneme čtverečky 3×3 cm a převážeme stužkou. Také si vystřihněte hvězdu na špičku stromku.

Nalepíme balíčky pod stromek, na špičku přilepíme hvězdu a je hotovo. Už jen vepište dovnitř přání, vložte do obálky a šup ke schránce.

Přeji, ať se s dětmi u výroby přáníček dobře bavíte.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na