Velký pátek

Autor

Přejeme Vám krásný sváteční den! V rámci tradic by se dnes nemělo nic půjčovat, nemělo by se hýbat se zemí, jíst maso ani prát prádlo, proto pro Vás máme návrhy, jak jinak se můžete zabavit. S dětmi, nebo sami. Od časného rána!

Současný trend otužování mnohým nahrává. Na Velký pátek je už dávno rozšířeným zvykem koupání nebo smáčení se v proudící vodě. Podmínkou však je, aby se rituál stihnul před východem slunce, protože voda má hojivou moc do okamžiku, než se jí dotknou sluneční paprsky. Tak snad jste si přivstali! 

Hory a skály právě dnes vydávají své poklady. Můžete se je vydat hledat, dovést vás k němu může například kvetoucí kapradí. Ale pozor, ať vás nějaká skála do sebe na rok nezavře, nenechte se zcela pohltit případnou vidinou bohatství!

Na zahrádce byste pracovat (s půdou) neměli, ale užít si ji, proč ne. Můžete také sledovat počasí! „Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí.“ Je-li krvavý východ slunce, znamená to chlad, neštěstí i válku. Doufejme, že takový východ slunce letos už nebude. Deštivý Velký pátek naopak oznamuje, že rok bude pro zemědělce příznivý.

A co doma? Můžete tvořit výzdobu. Existuje mnoho neklasických vajíček a mnoho sad, které ke zdobením jsou připravené. Co se pustit třeba do vyškrabávání? Pomalovat polystyrenového zajíčka? Vyzdobit si vajíčka i jiná než ta reálná? Možností a připravených sad je mnoho. Nabízí je jak papírnictví a velké obchody, ale pořídit se daly pro někoho možná překvapivě i na poště.

         

jako známá milovnice seniorů nemůžu vynechat tyto každoroční pozdravy.  Můžete někoho ve svém okolí potěšit vlastnoručně vyrobeným přáníčkem. Jarní a velikonoční motivy jsou barevné, veselé a těch možností, jak a co na ně dát, je nepočítaně. S jedním ale rozhodně počítat můžete: určitě obdarovaného či obdarovanou potěší!

Ač je tento den nábožensky připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista na kříži, krásně si jej užijte, protože v sobě vždy můžeme mít naději a víru v lepší zítřky!

Krásné Velikonoce! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *