Vystřihované kraslice

Autor

Jednou mě z dlouhé nudy napadlo, že si vytvořím vlastnoručně něco pěkného na Velikonoce a tady máte návod.

Potřebujeme:

  • pěkná vajíčka s čistou a nepoškozenou skořápkou, nejlépe z domácí chovu, aby na sobě neměli razítko. Z kupovaných se pokusíme umístit otvor tam, kde je razítko
  • malé nůžtičky na manikúru
  • stužky rovné a vlnkované nebo jinak ozdobné na olepení kolem hotového otvoru
  • lepidlo
  • umělou zelenou trávu
  • kuřátka
  • tužka

Vajíčka s čistou a nepoškozenou skořápkou jsem omyla a opatrně jsem je vyfoukla předkem vajíčka, tam kde potom budeme stříhat otvor. Vyfouknuté vajíčko jsem důkladně vymyla i zevnitř. Potom jsem si tužkou nakreslila obrys, kde budu stříhat a ta největší piplačka začala. Nejlepší na to jsou nůžky s ostrou a zahnutou úzkou špičkou a pomaličku polehoučku vystřihujeme větší a větší otvor, až se nám to podaří podle náčrtu. Pár vajec prasklo, takže jsem musela začít od začátku. Když se mi podařilo pracně vystříhat 4 nepoškozená vajíčka, tak je čas opatrně nalepit okolo lepidlem ozdobnou pentličku. Začneme nahoře vajíčka a ukončení schováme pod mašličku. Než oba konce slepíme, tak nahoru vlepila i konec dlouhé stužky na pověšení  a slepíme oba konce přes sebe.

Na hotové vajíčko jsem nalepila přes spoje žlutou mašličku, dovnitř jsem vložila kousek umělého asparágusu a do toho jsem krásně nožkama zaklínila malé kuřátko, aby drželo.

Všechny dlouhé stužky jsem na konci svázala uzlem a pomocí háčku tuto krásnou ozdobu věším na dveře nebo okna každé velikonoce. Potom je opatrně uklidím do prázdné krabičky od vajíček, aby se nerozbily.

Tak držím palce a přeji hodně trpělivosti. Vždyť do dalších velikonoc je ještě hodně času 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *