Zimní truhlíky

Autor

Tohle tvoření, pokud odbouráte dozdobení větviček vánočními ozdobami, si vlastně můžete udělat po celou zimu, aby vám oživila okna nebo zaplnila prázdná místa, až sklidíte výzdobu vánoční. Když jsme sněhuláky vytvořili a dali je za okno, tak jsme se druhý den probudili do zasněžené krajiny, je tedy dost dobře možné, že mají magickou moc a přivolávají sníh. Je to tvoření snadné i pro děti.

Nejprve si dáme do truhlíku aranžovací hmotu, kterou celou pokryjeme vatou, která nám bude představovat zasněžený základ.

Ze zapékací hmoty vytvoříme na drátku mrkev tak, aby kousek drátku vyčuhoval. Ustřihneme pruh barevného papíru, který nastříháme cca do dvou třetin na tenké proužky. Nerozstříhanou část natřeme lepidlem a namotáme na špejli. Můžeme ještě převázat provázkem a máme hotová košťátka.

Polystyrenové koule napíchneme na špejli. Drží dobře, ale můžeme ještě mezi ně nanést lepidlo tavnou pistolí. Stejným způsobem ještě přiděláme malé koule na ruce.

Tavnou pistolí přiděláme víčko z PETky jako hrnec a zapíchneme koště a mrkev. Z hnědého nebo černého filcu vystříháme uhlíky a nalepíme uhlíky. Nakonec mu ještě z proužku barevného filcu uděláme šálku.

Zapíchneme sněhuláka do truhlíku, stejně jako větvičky, které jsme si nastříkali sněhem ve spreji. Nakonec ozdobíme jehličnaté větvičky malými vánočními ozdobami a chlupatými drátky.

Přejeme příjemné zimně vánoční tvoření 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/