Zimní tvoření o jarňáky

Autor

Začaly nám jarní prázdniny. A protože je letos jejich pravděpodobná a obvyklá náplň v podobě lyžovaček nemožná, tak sníh nesníh… přeci jen tráví děti víc času doma. Máme tu zimní tvoření pro starší i mladší školáky. Nápady, kterými by se mohli chvíli potěšit a zabavit. Nápady, na které všechno najdete doma.

Obrázek první je o fantazii klidně i starších dětí, o hrátkách s písmeny, s obrázky, s grafikou… Použít se dají fixy, propisky, pastelky, prostě cokoliv s užší špičkou – tuhou. Do jednotlivých písmen se dají vkreslit abstraktní, ale i zcela konkrétní tvary. Je to taková jednoduchost, ale dokáže na jistou dobu odtrhnout i skryté umělce od počítačů a mobilů.

A teď se vrhneme na sněhuláka. Potřebovat budeme kousky látky. Ideálně tři různé. My vybrali zbarvené do modra jakože do sněhova. Dále lepidlo, nůžky, vodovky, papír a tři skleničky, třech různých velikostí. Postup je zcela jednoduchý, proto Vám poskytneme inspirativní fotopostup.

                    

                               

 

Takže shrneme: vymalovat, obkreslit, vystřihnout, nalepit, dokreslit.
Veselý sněhuláček je na světě! 

A obzvlášť dnes, v době online učení, je potřeba děti lákat na offlinovou zábavu, aby si
odpočinuly. Čtenáři i redaktorky uvítají i další, Vaše tipy! 

Přejeme krásné prázdniny v oflajnu! 

 

4 comments

  1. Tak u nás v Bolaticích se konečně začaly více malovat kamínky. Já maluju a roznáším každý den. Tím pádem mě to táhne ven, projít se. A stejně to píšou mamky s dětma, které je vůbec předtím nemohly dostat ven. Ale teď, když mají motivaci, že něco najdou, zároveň ty svoje roznesou, chodí na procházky ochotně, i víckrát za den. Pohyb na vzduchu je zdravý. Zároveň dobře funguje zpětná vazba přes FB. Protože už to u nás hodně lidí ví, že je má sdílet. Je to jediná veřejná kultura, kterou nám ještě nezakázali.

    1. to je hezký, dost to teď vídám (na sítích, osobně jen jeden na Kampě na podzim), co na ně tvoříte? a určitě, jak je důvod nalákat a jít ven, tak je to ideální! naštěstí teď láká i sám sníh 🙂

      1. Ano, u nás děcka i sáňkují a bobují, což je super. Už si dost odvykly, za ty minulé zimy, co nebyl sníh.
        A co maluji? Co mě napadne, a vím, že zvládnu. A nebo si hledám inspiraci tím, že si prohlížím výtvory jiných. Ono často je to omezeno tvarem kamínků. Některý kamínek mi přímo „řekne“, co chce být.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *