Malováním kamínků na pomoc zoologickým zahradám

Autor

Vzhledem k současné situaci okolo coronaviru, lockdownu a opatřením týkajících se tohoto náročného období, jsem se rozhodla napsat krátký článek, který se bude týkat tématu malování putovních kamínků, o kterých se zde už psalo a zároveň spojení příjemného s užitečným. K malování kamínků jako takových se zde opakovat nebudu. Kdo by nevěděl, o čem je řeč, může se podívat například na Facebook na skupinu s názvem Kamínky, kde je stručně popsáno, o co se jedná a jak na to.

V dnešním článku bych spíše chtěla poukázat na to, jaký dopad má lockdown a s tím související uzavřené zoologické zahrady na zvířata. Vzhledem k aktuálním opatřením není možno zoologické zahrady navštěvovat, s čímž souvisí i otázka finančních problémů zoologických zahrad. Doposud se ne jeden majitel či tiskový mluvčí některé ze zoologických zahrad v České republice zmínil o těžké situaci, která na ně doléhá v souvislosti s proti epidemiologickými opatřeními, kdy jedním z největším problémů je nedostatek financí k uživení a péči o zvířata. Když jsem četla o tom, že v případě dalších prodloužení nouzového stavu a s tím související ztráty finančních prostředků především ze vstupného do zoo, by museli přistoupit k utracení vybraných zvířat, bylo mi z toho dost smutno tak nějak na nic.

Proto mě potěšilo, že i v dnešní době, kdy spousta z nás také přišla o zaměstnání, finance nebo i o své nejbližší, není některým z nás lhostejné, jaký osud potká zvířata umístěná v zoologických zahradách, a neváhají pomoci. Jedná se zejména o finanční výpomoc, která je u každého z nás, kdo se rozhodl pomoct, individuální. Každý máme jiné finanční možnosti. Pokud se nás však spojí více, pomůže každá korunka, ať už se bude jednat o větší či menší finanční dar.

Proto bych chtěla poukázat na možnost malování kamínků s motivem zvířátek a následně jejich aukční prodej na Facebooku na skupině s názvem Kamínky pro zoo. Je to úplně jednoduché, stačí se přidat ke skupině, namalovat kamínek, vložit jej na skupinu do aukce za předem stanovených podmínek a vydražit jej s tím, že vydražené peníze kupující zasílá přímo na účet jedné ze zoologických zahrad. Na stránce skupiny je uveden seznam zoologických zahrad, které se k aukcím doposud připojily a postupně se přidávají další. Skupina funguje teprve několik dní, a už je zde více než 1000 členů. A pokud nejste úplně nejlepší malíři, nebo vás naopak malování nebaví, ale chtěli byste pomoci přispěním jakoukoliv částkou, tak se můžete aukce zúčastnit jako kupující, tedy pokud vydražíte kamínek za nejvyšší částku, tuto vydraženou částku zašlete na účet vybrané zoologické zahrady, prodávající vám za předem určených podmínek kamínek zašle a vy budete mít doma krásný malovaný kamínek. Pomůžete tím přežít ohroženým zvířátkám a ještě se můžete těšit z krásně namalovaného kamínku.

Pro ty, co se chtějí zapojit do aukce, doporučuji přečíst pravidla na stránkách skupiny. Věřím, že mezi námi stále jsou lidé, kterým není vlastní lhostejnost, a nějakou drobnou finanční výpomocí pomůžou zvířátkům. U nás maluje kamínky celá rodina, všechny nás to moc baví a tím víc, když můžeme pomoct dobré věci. Tak se klidně přidejte, ať je nás co nejvíc. 😉

7 comments

 1. Krásná myšlenka a děkuji, že jste o tom dala vědět! Je třeba sdílet, aby se o této akci dozvědělo co nejvíc lidí! Zvažuji, že se taky zapojím. Ale když vidím ty kamínky, co jsou tu nabízeny, nevím, jestli se ty moje budou líbit. Jsou tu samá umělecká díla.

  1. Určitě se zapojte. Pomůže jakákoliv částka. Skupina funguje zatím krátkou dobu, ale věřím, že rodiče do aukcí zapojí i kamínky malované dětmi. Každý maluje jinak, všechny kamínky mohou být svým způsobem krásné. 🙂

    1. Nakonec se zadařilo, kamínku začali přihazovat. A Já si předtím v duchu říkala, že jestli se chytne, tak dám do aukce další. Tak jsem včera poslala krkavce. Oba mají na kontě částku v řádu stovek, ale jsem spokojená, každá kačka se hodí! A aukce ještě nekončí!
     Dnes se zapojila moje dcera Iveta Pavlíková, která rozhodně maluje líp, než já. Dala do aukce kamínek s tygrem. Hned se jí objevily příhozy. Takže máme radost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/