Frida s Rónou v centru… dění

Autor

Přemýšlíte, kam zajít v lednu na výstavu? Máme pro vás dva pražské tipy. Frida a její  fotografie jsou k vidění do 16. ledna a obrazy od Róny do konce měsíce. Obě výstavy jsem osobně navštívila a rozhodně obě doporučuji.

FRIDA

Kdo by ji neznal. Ale tady se dozvíte víc. V Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí můžete vidět mnoho fotografií Fridy a jejích blízkých. K fotografii měla silný vztah a zajímavě s nimi zacházela. Její otec a dědeček byli profesionální fotografové. Na fotografiích není jen Frida, ale hlavně její blízcí, velice zajímavý je jak příběh jejího otce, tak samozřejmě soužití (nejen) s jejím osudovým mužem Diegem Riverou. A samozřejmě ikonický mexický Modrý dům, kde se narodila a kde i zemřela. Její příběh je plný bolesti, originality a síly. Nenechte si ujít i celé video, které se zde promítá.

https://www.ghmp.cz/vystavy/frida-kahlo-fotografie/

RÓNA

Do Galerie Václava Špály na Národní třídě Vás vtáhnou obrazy Jaroslava Róny. Uvnitř zjistíte, že obrazů a soch jsou celá tři patra a budete uneseni z jejich atmosféry. Díla tohoto autora jsou jedinečná a nezaměnitelná. Věnuje se tíze lidského bytí, absurditě, konečnosti… Používá výrazné barvy, nepřehlédnutelné postavy a neuvěřitelnou (často děsivou) atmosféru. Rozhodně umělec, kterého stojí za to sledovat a výstava, kterou stojí za to navštívit.

https://www.galerievaclavaspaly.cz/cs/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *