Uzel na kapesníčku

Autor

Projekt Kapesníček je nový zajímavý internetový projekt, který vytvořila paní Zuzana Adamcová. Jedná se o „kapesní časopis pro šikovné děti“, který je zdarma ke stažení na webových stránkách, jejichž odkaz naleznete pod článkem. Na podrobnosti o Kapesníčku jsem se vyptala jeho autorky. Jsem zvědavá, jak se vám (a následně vašim dětem) tento časopis zalíbí a zda se třeba u Vás doma stane pravidelnou rodinnou zábavou.

Proč jste si Kapesníček vymyslela a pro koho je v první řadě určen?
Už dlouho jsem přemýšlela o projektu určeném pro děti. O něčem kreativním, zábavném, co by je nenutilo sedět u počítače. Když jsem však chodila do práce, nějak nebyl čas ani energie. Teprve až na mateřské jsem začala vážně přemýšlet nad tím, co bych vlastně chtěla dělat a jak by to mělo vypadat. V úvahách mi nakonec pomohla náhoda – volná doména „kapesnicek.cz“. A tak vznikl Kapesníček – kapesní časopis pro šikovné děti. Webové stránky projektu jsou prvořadě určené pro rodiče (či prarodiče), kteří hledají tvořivé materiály pro volný čas svých ratolestí.

Jaké je vaše „nemateřské“ povolání?
Před mateřskou jsem pracovala v ekologicky zaměřené společnosti, kde jsem se starala o marketingové akce. Vzhledem k zaměření firmy bylo hodně vzdělávacích akcí připravováno právě pro děti. Mám k tomu tedy docela blízko. Co se týká Kapesníčku, mám spoustu nápadů a plánů na další rozšiřování, proto bych ráda pokračovala i po skončení rodičovské. Samozřejmě bude záležet i na tom, jestli se Kapesníček stane mezi dětmi a jejich rodiči oblíbeným.

S kým na obsahu časopisu spolupracujete, kde čerpáte inspiraci?
Prozatím vše vytvářím sama, jen s některými technickými detaily webových stránek mi pomáhá můj manžel. Inspiraci čerpám z různých zdrojů – z internetu, časopisů, knížek nebo přímo od dětí. Materiály jsou však vždycky původní a pokaždé se snažím přidat nějaký nový nápad. Jsem grafik samouk a tak se s některými věcmi občas peru, ale nakonec se to vždycky nějak povede. 🙂 Brzy by se měl Kapesníček dočkat také zajímavé novinky, kterou připravuje jeden šikovný ilustrátor. Já sama se na ni moc těším.

Od kdy Kapesníček funguje a jaké máte ohlasy?
Kapesníček je zatím úplná novinka. První číslo vyšlo 7. dubna, druhé ve čtvrtek před Velikonoci a zatím poslední 5. května. Ohlasy jsou prozatím velmi pozitivní, většinou od maminek, které Kapesníčku drží palce a přejí mu světlou budoucnost.

Nabízíte kromě časopisu pro děti ještě něco dalšího?
Kromě časopisu je už nyní možné ze stránek stáhnout i další materiály. Prozatím jsou to Uzlíkovy notýsky a nově také Magnenka – magnetická oblékací panenka. Tyto materiály budou dále průběžně přibývat, samozřejmě s ohledem na časové potřeby mého čtyřměsíčního syna.

Proč jste si maskota vybrali zrovna Uzlík?
Uzlík vznikl v rámci úvah nad celým projektem. Je to vlastně uzlík na kapesníku, který má navíc oči, nos a usměvavou pusu. Myslím si, že projekt pro děti by měl mít vždycky svého maskota, který děti upoutá a kterého si s projektem spojí.

Náš portál se jmenuje Rodina21. Jaká si myslíte, že je rodina 21. století?
Obávám se, že je to rodina věčně bojující s časem, obklopená novými technologiemi a velkým množstvím často zbytečných věcí. Doufám však, že rodiny i v tomto století drží pospolu a že si najdou čas na společný výlet či nedělní oběd u svátečně prostřeného stolu.

Děkuji za rozhovor a Kapesníčku i jeho autorce přeji spoustu fanoušků!

Kapesníček najdete na http://www.kapesnicek.cz

One comment

  1. Dobrý den,

    moc prosím …dohledávám nejlepší úžasný časopis Kapesníček….a nikde není k nalezení :-(( Mohu se zeptat, jestli mám ještě šanci se k Vašemu krásnému časopisu nejak dostat, zaplatit si ho, koupit??? Moc děkuji!

    S pozdrave,
    V. Mrázová

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *