Dárková inspirace: Dárky pro těhotné

Autor

Nevím, jak u Vás, ale my máme tak velkou rodinu a do toho ještě přátele, že se u nás prostě pořád něco slaví. Mezi narozeninami a svátky jednotlivců se míchají hromadné akce jako kolaudace, (návrat z) hospitalizace či všemožné gratulace. Často člověku dochází nápady, co přinést. Přinášíme Vám proto trochu inspirace. V prvním díle Vám poradíme, jaké jsou možnosti coby dárky pro těhotnou ženu.

Pokud opravdu chcete, aby si obdarovaná vybrala dárek sama a hodláte jí dát hotovost, nachystejte ji v trochu netradičnějším hávu, než v obálce. Například schované do novorozeneckých dupaček (jen nenápadně kontrolujte, jestli byly opravdu nalezeny). Peníze v poněkud konkrétnější formě lze darovat díky dárkovým šekům. Tyto dnes nabízí už spousta obchodů. Nejvíc se nabízí obchody s oblečením, ale jistě nemusí zůstat jen u nich. Vybírat dárkovou poukázku můžete jak v kamenných obchodech, tak v e-shopech na internetu. Krásné kousky oblečení si pak může sama (nebo i vy jako přímý dárek) prohlédnout a objednat.

Ale nejen věci, ale i služby můžete darovat. A zrovna ty jsou v těhotenství nejen příjemné, ale i potřebné. Nabídka je široká, tak jen některé možnosti: pobyt v solné jeskyni, poukázka na těhotenské cvičení, plavání, na masáž či kosmetiku. Předporodní příprava bývá často organizována porodnicí, kde je plánováno narození dítěte. Existují však i jiné kurzy, například víkendové předporodní kurzy někde v příjemném prostředí. Na akci se budoucí rodiče nejen dozví potřebné, ale také se navzájem užijí a zarelaxují si, což se jim po narození potomka (jak zkušené maminky mohou potvrdit) zřejmě pak delší dobu hned tak nepovede.

Ale již přejděme přímo k opravdovým hmatatelným dárkům, zaměřeným na těhotenství a jeho speciality. Jako první u dárků mě napadne většinou kniha. I zde je kniha vhodným dárkem. Ať už beletrie pro odpočinek, nebo odborná literatura pro načerpání informací. A kdo knihy úplně nemusí, tak ho může potěšit a do těhotenství i mateřství zasvětit i časopis. Díky předplatnému na Vás může obdarovaná myslet třeba po celý rok, vždy když jí do schránky dorazí nové vydání měsíčníku. Ale jedna kniha s českými reáliemi by, podle mě, neměla chybět žádné české těhotné ženě, a to Těhotenství a porod. Mezi krásné dárky pro těhotnou ženu určitě patří také těhotenský šperk mexická bola s rolničkou.

Další sice zcela praktické, ale potřebné a oceňované dárky mohou být levnějšího typu – vitamíny pro těhotné, krém na strie, nebo těhotenské punčocháče.
A z dražších dárků (kde je někdy vhodnější předešlá konzultace s někým z blízkého okolí, nebo se samotnou nastávající maminkou) to může být podpůrný pás na záda, bezpečnostní pás do auta, těhotenský – a posléze kojící – polštář.

Podle aktuálních chutí (a nejlépe ne přes zákaz lékaře) můžete jistě potěšit těhotnou ženu nějakými laskominami. Některá touží po mase, jiná po sladkém, další po jahodách či po třešních. Proč jí tedy místo obyčejné čokolády neudělat menší či větší dárkový koš. Můžete tam udělat kombinaci oblíbených dobrot v různých podobách, dodat čaj pro těhotné a malý vonný polštářek pro lepší spánek a hned máte krásný originální dárek.

Dárkem od opravdu dobré kamarádky (nebo příbuzné-ho) se může stát Osobní poukaz na hodiny žehlení, úklidu, vaření, hlídání dítěte (prvorozeného či jako slib po narození) apod. Jistě existuje spousta dalších služeb, které lze těhotné nabídnout. Záleží hlavně na tom, co nedělá ráda, nebo se jí to už nedělá dobře. Neboli dejte jí něco, co potřebuje, přeje si, chce, nebo naopak co nechce nebo nemůže. Vždyť kdy jindy rozmazlovat, než v tomto období.

Dárky plné nápadů přeji!

Co jste v těhotenství dostaly za dárky? Co jste vy dali těhotné ženě jako dárek?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na