Knižní dárkovna se zvětšuje

Autor

S radostí můžeme napsat, že naše společná Jednadvacítková charitativní akce se po slibném rozjezdu nijak nezabrzdila. Knížky pro klienty domova seniorů přibývají! Všechny mají krásné, osobní věnování, některé záložky a většina z darujících přidává i osobní příběhy – jak se seniory, tak s knihami. Opět posíláme ukázky. Máme radost. Cítíme vděk a naději. A těšíme se na další kousky.

Několik knížek přicestovalo poštou z Bolatic, kde bydlí naše pravidelná čtenářka Eva. Na Jednadvacítce je aktivní, povídá si s ostatními, komentuje články, účastní se soutěží. Jsme moc rádi, že se zapojila i do této činnosti Jednadvacítky jako správný člen party! Měla moc zajímavý nápad, poslat knížku, při které si čtenáři mohou zavzpomínat na svá mladá léta. Skvělá reminiscenční terapie neboli terapie vzpomínáním. Tleskáme, děkujeme i za vyrobenou záložku – prý je to také vzpomínka na vlastní tvoření v mládí: Začarovaný tábor. Zdravíme do Bolatic!

Dalších pár knížek jsme tentokrát dostali od té s knížkami nejpovolanější – od paní knihovnice! Do knihovny, kde pracuje, prý z vlastního domova dochází senioři, a ti, kteří už nemohou, tak jim knížky nosí jejich děti nebo vnoučata. Dobře zná seniorské čtenářské chutě, vybrala jako dárek něco pro pobavení. Knížku Hostující profesoři, kterou mají v knihovně čtenáři moc rádi měla dokonce sama doma ve své knihovně dvakrát a jednu z nich – tu v brožované verzi, která je lehčí do ruky – míří do unhošťského domova seniorů. Děkujeme do Velkého Přítočna!

A dnes třetí kousek, který chceme s díky představit, je ukázka hezkých mezigeneračních vztahů, které vždycky potěší. Tato knížka (jedna ze tří darovaných) je rozhovor Karla Hvížďaly s Pavlem Landovských Soukromá vzpoura nám z rodinné knihovny (s maminčiným svolením a asi i poradou) dodala teprve desetiletá Káťa. Svoje prarodiče má až na Moravě, takže zná, jaké to je nevidět se s babičkou a dědou zas tak často. A protože čas mezi návštěvami je potřeba nějak zaplnit, je knížka bezvadnou možností. Navíc tato je opět brožovaná, lehká a čtivá. Ideální pro ležící klienty Domova.

Stále se můžete zapojit, akce je opět celoroční. Takže až do letních prázdnin, knihodárci!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na