Nakladatelství Portál ani během prázdnin neodpočívá. Ba naopak přináší mnoho novinek, které Vám právě rádi představíme. Nebo takhle ne?! Rozhněvaná žena může mít jiný názor než takový Budulínek. Uměřeně, uvidíme. A určitě i zasoutěžíme!
Springer, Nathalie; Wilhelm, Catharina: Tak takhle ne!
Úspěšná sebeobrana proti manipulaci
Překlad: Weberová, Michaela
Všichni to známe – velkohubí kolegové, arogantní šéfové, obtížní zákazníci a vzpurní podřízení nás někdy dokážou pořádně rozhodit. Právě konfrontace s těmi problematickými obzvlášť dobře utkví v paměti. Není však nijak obtížné zbavit se v těchto situacích strachu a ochromení, získat zpět ztracenou schopnost jednat, a navíc začít respektovat svou potlačovanou citlivost a uctít ji. Nathalie Springer je germanistka a novinářka. Má desetiletou praxi v koučování podnikatelů a vedoucích pracovníků. Catharina Wilhelm vystudovala medicínu a působí v oblasti PR jako koučka a vedoucí lekcí čchi-kungu. Má téměř pětadvacetiletou zkušenost z mezinárodních PR a mediálních agentur.
Schmale-Riedel, Almut: Rozhněvaná žena
Objevte potenciál uvolněné energie
Překlad: Zoubková, Jana
Ženy mají sklon v sobě pocity hněvu potlačovat a fungovat v roli usmiřovatelky, což s sebou může nést řadu nepříjemných symptomů, vyvolaných vytěsněnými pocity. Trpí místo hněvu pocity smutku, agresivními fantaziemi, zahořklostí, pocity viny nebo psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho užitečných technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat. Almut Schmale-Riedel je pedagožka, psychoterapeutka a psycholožka (transakční analýza), koučka EASC a lektorka rodinných konstelací. Dále se věnuje gestalt terapii, terapii traumatu, integrativní psychoterapii a energetické psychoterapii a často vystupuje na mezinárodních psychoterapeutických kongresech.
Ďuríčková, Mária: Kulihrášek a Budulínek
Dvojkniha, kde se vedle klasické lidové pohádky o neposlušném Budulínkovi děti setkávají i s malým, ale chytrým Kulihráškem. Ten nejen dokáže tatínkovi donést na pole těžký oběd, ale přelstí i bohatého knížepána. Kouzlo stojí především na textech známých lidových pohádek doprovázených podmanivými ilustracemi Vladimíra Krále. Mária Ďuríčková byla slovenskou autorkou a sběratelkou nespočtu pohádek, rovněž se uplatnila jako prozaička, básnířka, scenáristka, překladatelka, autorka děl pro děti a mládež a autorka rozhlasových a televizních her. Její dílo vycházelo např. v časopise Ohníček, na krátkou dobu se stala i šéfredaktorkou časopisu Sluníčko. Vladimír Král je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih.
Kasza, Keiko: Máma pro Papíka
Překlad: Fafejta, Ondřej
Ilustrace: Kasza, Keiko
Malý papoušek Papík nemá maminku, a tak se ji vydává hledat. Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá natolik, aby mohla být jeho maminkou. Jenže pak Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak. Keiko Kasza se narodila v Japonsku v obyčejné rodině. Jak říká, jediná neobvyklá věc, kterou udělala, bylo, že odešla na vysokou školu do Spojených států. Zde založila rodinu, vystudovala grafický design a napsala několik oceňovaných dětských knížek.
Kushner, Harold S.: Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí
Překlad: Kittová, Monika
Kushner píše o ošidnostech bezhlavé honby za úspěchem a majetkem, obrací pozornost k tomu, co dělá život skutečně smysluplným, a vede člověka k vnitřní zralosti. Autor uvádí: „Tato kniha není o tom, jak být šťastný nebo jak být populární. Je o tom, jak být úspěšný, ale ne v tom smyslu, jak jej používá většina lidí. Je to kniha o tom, jak dát svému životu smysl, pocit, že jste využili svůj čas na zemi dobře a nepromarnili ho, že svět bude jiný díky tomu, že jste jím prošli.“ Harold S. Kushner je americký rabín a uznávaný autor duchovní literatury. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Když se zlé věci stávají dobrým lidem a Aby měl život smysl.
Brinkmann, Svend: Umění uměřenosti
Cesta ke spokojenosti v nespokojené době
Překlad: Jírková, Magdaléna
Kniha známého dánského psychologa pojednává o výhodách skromnějšího, uměřeného, nikoli na spotřebu zaměřeného života. Autor poukazuje na nereálnost nutkavé honby za štěstím, typické pro pozitivní myšlení prezentované v mnoha příručkách pro osobní růst. Dokládá svou teorii množstvím zajímavých myšlenek moderních i starších filozofů, psychologů a sociologů a neotřelých termínů. Argumentuje z hlediska politického ve smyslu demokratické odpovědnosti za dění ve společnosti, existenciálního, etického, psychologického a estetického. Svend Brinkmann je profesorem psychologie na Katedře psychologie a komunikace v dánském Aalborgu. Zabývá se zejména filozofickými, morálními, etickými a kulturně kritickými tématy, o nichž napsal téměř dvacet knih.
Krásné počtení k pobavení i poučení!
Tak jsem si přečetla pár informací vámi představených knih. Z nabídky mě zaujaly knihy „Tak takhle ne“ a „Rozhněvaná žena“. Získat nové poznatky z knih člověka obohatí i ve vyšším věku. Z titulů pro děti je těžké vybírat. Asi bych sáhla pro knihu „Máma pro Papíka“. A to proto, že dětská duše v ní může najít stejné trable, jež se ho dotýkají, že i podobné problémy mají i zvířátka.