Od rozhněvané ženy po Kulihráška

Autor

Nakladatelství Portál ani během prázdnin neodpočívá. Ba naopak přináší mnoho novinek, které Vám právě rádi představíme. Nebo takhle ne?! Rozhněvaná žena může mít jiný názor než takový Budulínek. Uměřeně, uvidíme. A určitě i zasoutěžíme!

Springer, Nathalie; Wilhelm, Catharina: Tak takhle ne!
Úspěšná sebeobrana proti manipulaci
Překlad: Weberová, Michaela
Všichni to známe – velkohubí kolegové, arogantní šéfové, obtížní zákazníci a vzpurní podřízení nás někdy dokážou pořádně rozhodit. Právě konfrontace s těmi problematickými obzvlášť dobře utkví v paměti. Není však nijak obtížné zbavit se v těchto situacích strachu a ochromení, získat zpět ztracenou schopnost jednat, a navíc začít respektovat svou potlačovanou citlivost a uctít ji. Nathalie Springer je germanistka a novinářka. Má desetiletou praxi v koučování podnikatelů a vedoucích pracovníků. Catharina Wilhelm vystudovala medicínu a působí v oblasti PR jako koučka a vedoucí lekcí čchi-kungu. Má téměř pětadvacetiletou zkušenost z mezinárodních PR a mediálních agentur.

Schmale-Riedel, Almut: Rozhněvaná žena
Objevte potenciál uvolněné energie
Překlad: Zoubková, Jana
Ženy mají sklon v sobě pocity hněvu potlačovat a fungovat v roli usmiřovatelky, což s sebou může nést řadu nepříjemných symptomů, vyvolaných vytěsněnými pocity. Trpí místo hněvu pocity smutku, agresivními fantaziemi, zahořklostí, pocity viny nebo psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho užitečných technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat. Almut Schmale-Riedel je pedagožka, psychoterapeutka a psycholožka (transakční analýza), koučka EASC a lektorka rodinných konstelací. Dále se věnuje gestalt terapii, terapii traumatu, integrativní psychoterapii a energetické psychoterapii a často vystupuje na mezinárodních psychoterapeutických kongresech.

Ďuríčková, Mária: Kulihrášek a Budulínek
Dvojkniha, kde se vedle klasické lidové pohádky o neposlušném Budulínkovi děti setkávají i s malým, ale chytrým Kulihráškem. Ten nejen dokáže tatínkovi donést na pole těžký oběd, ale přelstí i bohatého knížepána. Kouzlo stojí především na textech známých lidových pohádek doprovázených podmanivými ilustracemi Vladimíra Krále. Mária Ďuríčková byla slovenskou autorkou a sběratelkou nespočtu pohádek, rovněž se uplatnila jako prozaička, básnířka, scenáristka, překladatelka, autorka děl pro děti a mládež a autorka rozhlasových a televizních her. Její dílo vycházelo např. v časopise Ohníček, na krátkou dobu se stala i šéfredaktorkou časopisu Sluníčko. Vladimír Král je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih.

Kasza, Keiko: Máma pro Papíka
Překlad: Fafejta, Ondřej
Ilustrace: Kasza, Keiko
Malý papoušek Papík nemá maminku, a tak se ji vydává hledat. Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá natolik, aby mohla být jeho maminkou. Jenže pak Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak. Keiko Kasza se narodila v Japonsku v obyčejné rodině. Jak říká, jediná neobvyklá věc, kterou udělala, bylo, že odešla na vysokou školu do Spojených států. Zde založila rodinu, vystudovala grafický design a napsala několik oceňovaných dětských knížek.

Kushner, Harold S.: Když všechno, co jste kdy chtěli, pořád nestačí
Překlad: Kittová, Monika
Kushner píše o ošidnostech bezhlavé honby za úspěchem a majetkem, obrací pozornost k tomu, co dělá život skutečně smysluplným, a vede člověka k vnitřní zralosti. Autor uvádí: „Tato kniha není o tom, jak být šťastný nebo jak být populární. Je o tom, jak být úspěšný, ale ne v tom smyslu, jak jej používá většina lidí. Je to kniha o tom, jak dát svému životu smysl, pocit, že jste využili svůj čas na zemi dobře a nepromarnili ho, že svět bude jiný díky tomu, že jste jím prošli.“ Harold S. Kushner je americký rabín a uznávaný autor duchovní literatury. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Když se zlé věci stávají dobrým lidem a Aby měl život smysl.

Brinkmann, Svend: Umění uměřenosti
Cesta ke spokojenosti v nespokojené době
Překlad: Jírková, Magdaléna
Kniha známého dánského psychologa pojednává o výhodách skromnějšího, uměřeného, nikoli na spotřebu zaměřeného života. Autor poukazuje na nereálnost nutkavé honby za štěstím, typické pro pozitivní myšlení prezentované v mnoha příručkách pro osobní růst. Dokládá svou teorii množstvím zajímavých myšlenek moderních i starších filozofů, psychologů a sociologů a neotřelých termínů. Argumentuje z hlediska politického ve smyslu demokratické odpovědnosti za dění ve společnosti, existenciálního, etického, psychologického a estetického. Svend Brinkmann je profesorem psychologie na Katedře psychologie a komunikace v dánském Aalborgu. Zabývá se zejména filozofickými, morálními, etickými a kulturně kritickými tématy, o nichž napsal téměř dvacet knih.

Krásné počtení k pobavení i poučení!

One comment

  1. Tak jsem si přečetla pár informací vámi představených knih. Z nabídky mě zaujaly knihy „Tak takhle ne“ a „Rozhněvaná žena“. Získat nové poznatky z knih člověka obohatí i ve vyšším věku. Z titulů pro děti je těžké vybírat. Asi bych sáhla pro knihu „Máma pro Papíka“. A to proto, že dětská duše v ní může najít stejné trable, jež se ho dotýkají, že i podobné problémy mají i zvířátka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *