Podzim 2019 na televizních obrazovkách

Autor

Ještě si užívejte plnými doušky léto a všechny jeho radosti i krásy. Pokud však chcete nahlédnout pod pokličku toho, co si pro Vás nachystali české televizní stanice na letošní podzim, máme pro Vás podrobný přehled.

Česká televizeNovaPrima
Česká televize připravila pro letošní podzim seriál Sever od režiséra Roberta Sedláčka, s Jiřím Mádlem v hlavní roli, Princip slasti s Karlem Rodenem a čtyři filmy v režii Jana Hřebejka, Terezy Kopáčové a Víta Karase sdružené v cyklu Jak si nepodělat život. V nové sezoně nabídne Česká televize vedle desáté řady StarDance i nový zábavní pořad zaměřený na fenomén falešných zpráv To se ví.

„Česká televize vyrobí za rok téměř osmnáct tisíc hodin vlastních pořadů. Z hlediska objemu původní tvorby i podílu premiér na celku vysílání dnes patří mezi nejvýraznější veřejnoprávní televizní společnosti v Evropě a ve středoevropském regionu je dokonce jednou z mála, které fungují ne převážně jako vysílatelé obsahu, ale zejména jako jeho tvůrci. Tomu odpovídá i nová podzimní sezona. Divákům České televize nabídneme tři nové, žánrově odlišné projekty, jichž se ujalo pět výrazných režisérů. Sever Roberta Sedláčka, Princip slasti, který v režii Dariusze Jabłońskeho propojuje českou, polskou a ukrajinskou kinematografii, a po pěti letech se vracíme v projektu Jak si nepodělat život k ucelenému cyklu současných filmů. Těch se ujali Jan Hřebejk, Tereza Kopáčová a Vít Karas. Chystáme i řadu filmů, na nichž se Česká televize podílela jako koproducent. Už v září budou moci například v kinech zhlédnout Nabarvené ptáče Václava Marhoula, které se představí ve světové premiéře v hlavní soutěži na prestižním filmovém festivalu v Benátkách,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Po úspěšném filmu Jan Palach, který se loni stal vítězným snímkem Cen české filmové kritiky, se Robert Sedláček pustil do natáčení šestidílné minisérie Sever. Jiří Mádl a Štěpán Benoni v ní řeší lokální kriminální případy a zároveň bojují s institucí, se kterou uzavřeli zaměstnanecký poměr. „V případě seriálu Sever tvoří detektivka spíše kostru. To hlavní je psychologicky pojatý příběh muže, který se rozhodl být dobrým policistou. A narazil. Atraktivní prostředí policie slouží většinou jen jako pozadí pro vyšetřování zločinu. U nás je hlavním hracím polem,“ říká kreativní producent ČT Jan Lekeš.

Česká televize na podzim představí i jedinečný česko-polsko-ukrajinský projekt Princip slasti, jehož režie se ujal významný polský tvůrce Dariusz Jabłoński, kterého české publikum zná spíše v roli koproducenta snímku Je třeba zabít Sekala. Hlavní role v seriálu připadla Karlu Rodenovi. Ten spolu se svými kolegy z Varšavy a Oděsy řeší případ lidských ostatků nalezených ve třech středoevropských zemích. „Princip slasti je seriál pro diváky, kteří rádi sledují příběhy s více ději. Líbí se mi, že může hádat, kdo je pachatelem a kam všechno povede, ale definitivně nic neodhadne. Všechno v tomto příběhu se mění, děj vede různými směry,” říká Karel Roden, kterého diváci České televize budou moci na podzim vidět i v britsko-americkém dramatickém seriálu McMafie.

Čtyři psychologická dramata z cyklu Jak si nepodělat život přinesou intimní příběhy, které by si člověk raději nechal pro sebe. Jenže se dotýkají důležitých, možná dokonce rozhodujících momentů v životě. „Dva z filmů mají zdánlivě spíše ženské téma, tak jsem si je vybrala k režii sama: ve filmu Můj bezvadnej život použila Alice Nellis ve scénáři motiv z mého vlastního života, Až budou krávy lítat je zase skoro taneční film, kterému jsem také neodolala. Zbylé dva filmy jsou spíše mužské, jejich režie se ujal Jan Hřebejk, který natočil něco mezi situační a art komedií Nonstop lahůdky, a Vítek Karas. Ten v českých chatových osadách stvořil téměř western Beze stopy. Každý film je úplně jiný,“ říká vedoucí projektu a režisérka Tereza Kopáčová.

Jediná show, které se dá věřit

Od září Česká televize uvede nový zábavní pořad To se ví, který bude reagovat na falešné zprávy, které se objevují ve veřejném prostoru. Pořadem provede Tomáš Měcháček a stálými kapitány týmů se stanou Aleš Háma a Halina Pawlowská, kteří si budou zvát své hosty. V jednotlivých soutěžních kolech se budou věnovat textům, fotografiím, videím, bulvárním titulkům i jiným formátům a pokusí se odhalit, které zprávy jsou falešné a které pravdivé. Cílem pořadu je zábavnou formou ukázat, jak komplikované je odlišit skutečnost od lži a pravdivou zprávu od té falešné. „Pořad by měl v první řadě bavit, myslíme ale i na to, aby divákům rozšířil dovednosti v oblasti mediální gramotnosti,“ vysvětluje kreativní producentka Lucie Kapounová.

Nedílnou součástí programu České televize jsou benefiční pořady, kterých loni bylo uvedeno dvacet, a díky nim podpořené neziskové organizace od dárců získaly 57 milionů korun. Od září do listopadu bude ve vysílání šest benefičních speciálů soutěže Kde domov můj?, koncerty pro Světlušku a pro obnovu svatovítských varhan. Jeden večer divácky oblíbené StarDance bude opět věnován Centru Paraple, které pomáhá lidem s poraněním míchy. Taneční soutěž moderovaná Markem Ebenem a Terezou Kostkovou letos oslaví desátý ročník.

Filmové premiéry v televizi i na velkém plátně

Nedělní hlavní vysílací čas bude patřit úspěšným koprodukčním snímkům České televize. Mnohé z nich bodovali na Cenách české filmové kritiky anebo získaly Českého lva, jako například film režiséra Olmo Omerza Všechno bude nebo snímek Ondřeje Havelky Hastrman s oceněným Karlem Dobrým v hlavní roli. Do kin vstoupí sedm distribučních filmů v koprodukci České televize: Nabarvené ptáče, které se poprvé představí na festivalu v Benátkách, Poslední aristokratka, Národní třída, Budiž světlo, Pražské orgie, Staříci a Vlastníci a pohádka Jitky Rudolfové Hodinářův učeň s Viktorem Preissem v hlavní roli.

StarDance X

Již desátý ročník čeká oblíbenou taneční soutěž, kterou bude opět moderovat dvojice Marek Eben a Tereza Kostková. Opět se můžete těšit na řadu tématických večerů, z nichž hned ten druhý bude věnován Karlu Gottovi. A kdo bude tančit?

  • Mistryně světa v biatlonu Gabriela Koukalová s tanečním partnerem Martinem Prágrem
  • Youtuber Karel „Kovy“ Kovář a jeho taneční partnerka Veronika Lišková
  • Herečka Veronika Kubařová s tanečním partnerem Dominikem Vodičkou
  • Herec Miroslav Hanuš a jeho taneční partnerka Adriana Mašková
  • Herec Matouš Ruml spolu s taneční partnerkou Natálií Otáhalovou
  • Zpravodajskou redakci ČT bude reprezentovat Nora Fridrichová, kterou doprovodí tanečník Jan Kohout
  • Hudebník Ondřej Ládek, kterého známe pod pseudonymem Xindl X, s taneční partnerkou Markétou Dostálovou
  • Zpěvačka Tonya Graves a tanečník Michal Bureš
  • Spisovatelka a blogerka Radka Třeštíková, kterou na tanečním parketu doprovodí tanečník Tomáš Vořechovský
  • Profesionální rybář, cestovatel a moderátor Jakub Vágner spolu s tanečnicí Michaelou Novákovou

Dokumenty a publicistika

Česká televize také představí pokračování oblíbených pořadů jako Herbář, Bedekr nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli. Vedle televizních premiér nových Manželských etud a „trabantích“ eskapád Dana Přibáně připomene také výročí Sametové revoluce nebo historické osobnosti včetně Edvarda Beneše. Do kin zamíří dokument Jiří Suchý – Lehce s životem se prát, oceněný na festivalu v Karlových Varech, nebo snímek Terezy Brdečkové a Joëla Fargese věnovaný jednomu z nejvýraznějších umělců minulého století Jiřímu Trnkovi.

„Dokument je pro Českou televizi zásadní žánr. V posledních letech se navíc dynamicky rozvíjí a oslovuje nové tvůrce i nové diváky. Jen za loňský rok jsme do vysílání připravili přes dvanáct set dokumentárních filmů nebo cyklů a na řadě projektů, například na filmu o Tomáši Baťovi nebo Jiřím Trnkovi, spolupracujeme se zahraničními koproducenty. Nová série filmů, které nabídneme divákům na podzim, ukazuje, že Česká televize je stále nejvýznamnějším partnerem českých dokumentaristů. Vedle společensky, historicky nebo cestopisně zaměřených snímků pak pro konec tohoto roku připravujeme i sérii dokumentárních pořadů k třicátému výročí sametové revoluce,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Právě výročí listopadových událostí Česká televize připomene například dvoudílným dokumentem Třicet svobodných: „Snažíme se analyzovat těch třicet svobodných let a hledat mimo jiné odpověď na to, proč ve společnosti panuje značné napětí a nespokojenost. Ještě nikdy v historii se přitom Češi neměli lépe než nyní. Rozdělená společnost ale není českou specialitou, stejným problémům čelí mnoho demokratických zemí. I to je tedy demokracie a svoboda. Náš dokument by měl dokázat, nebo aspoň naznačit, že k tak velké skepsi nemají Češi důvod,“ říká autor námětu a dramaturg Josef Albrecht. Jako mluvčí v něm vystoupí například Marta Kubišová, Michal Kocáb nebo generál Petr Pavel.

Svoboda cestovat

Svobodu symbolizují i otevřené hranice, díky kterým mohou lidé objevovat svět. Mimo jiné díky cestovatelským dokumentům, které inspirují, ale také pomáhají překonávat daleké vzdálenosti a nedostatek času. Za hranice tento podzim diváky dostanou nové díly Bedekru zaměřené na oblast Beneluxu, cyklus Kiwiland představující Nový Zéland pohledem redaktorky Karolíny Kočí nebo seriál Trabantem z Indie až domů, který několikaleté putování čadících žlutých symbolů NDR uzavře.

Společně s doktorem Zdeňkem Susou a zpěvákem Matějem Ruppertem se milovníci piva vydají po chmelových stopách celého Česka: „Jsem vášnivý pijan a pivo mám hrozně rád. Nikdy jsem si ale neuvědomil, že pivo bylo u všeho, všech důležitých okamžiků. Proto jsem rád, že jsem nezůstal jen pouhým konzumentem zlatavého moku, ale že se taky něco dozvím,“ říká jeden z moderátorů Pivního putování Matěj Ruppert.

Historické dokumenty i portréty legend

Česká televize podporuje dlouhodobě tvůrce, kteří přinášejí neotřelý pohled na historii. Pod drobnohledem Petera Kerekese tentokrát skončil Tomáš Baťa. Bratři Cabani se zase zaměřili na Marii Terezii. A jak říká jeden z režisérů Michal Caban: „Snažili jsme se na téma podívat vlastníma očima, a proto podtitul dokumentu zní „Jak ji vidí Cabani“. Naším přáním bylo znát co nejvíce názorů. Díky dramaturgii České televize se podařilo oslovit více než deset historiků z Čech a Moravy.“

V hledáčku filmařů se objevuje i zajímavý portrét československého státníka Edvarda Beneše, francouzského paleontologa Joachima Barrandeho nebo zpěváka a skladatele Jiřího Suchého. Snímek Olgy Sommerové o legendě Semaforu zamíří v září do kin: „Mým cílem bylo vytvořit film o životní cestě muže, který kromě toho, že svoje nadání zasvětil divadelní a písňové tvorbě, žil také svůj osobní a občanský život. Chci ho představit nejenom jako komika, ale i jako člověka, který se musel poprat s nepřízní režimu i osudu.“

Olga Špátová dokončila dokument Jednou skautem, navždy skautem. Do výsledku se odrazila i autorčina osobní zkušenost se spolkem, který v současnosti čítá víc než šedesát tisíc členů. „Ráda bych snímkem upozornila na ty, kteří v této moderní době hledají štěstí v pomoci druhým a v upřímném přátelství. V naší společnosti, která se ocitá v krizi hodnot, jsou skautské ideály, čest a pravda, důležitější, než kdy dřív,“ říká režisérka.

Padesát let SOS vesniček

Dokument Půlstoletí SOS vesniček shrne práci sdružení, kterou započala v Karlových Varech Doubí. Na její budování se skládal celý národ a vybralo se přes 28 milionů korun, což je v přepočtu na dnešní peníze zhruba 500 milionů. Snímek popisuje okolnosti zakládání SOS dětských vesniček, které v roce 1969 vznikly jako alternativa ke státem preferované institucionální péči, a upozorňuje na to, že ani po padesáti letech není problém péče o děti ohrožené ztrátou rodičovské péče vyřešen a tisíce dětí u nás stále zbytečně vyrůstají mimo rodinu. Česká televize organizaci podpoří i jednotlivými spoty, jejichž tváří se stala Tereza Kostková. Ta vyzývá diváky, aby navázali na předchozí generace, zapojili se do největší sbírky v dějinách České republiky, a podpořili tak finančně rozšíření služeb vesniček.

Zdroj: Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

Skupina Nova připravila pro diváky v rámci podzimního programového schématu osvědčenou a úspěšnou kombinaci důvěryhodného zpravodajství a publicistiky, kvalitní seriálové produkce i nejlepší zábavy. Nadcházející sezóna představí nová pokračování divácky nejoblíbenějších seriálů lokální produkce Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, Specialisté a přidá se i premiérová řada televizního hitu ze Šumavy Policie Modrava. S novým hvězdným obsazením se vrátí velkolepá zábavní show pro celou rodinu Tvoje tvář má známý hlas. Radost, štěstí, lásku, ale i smutek a zklamání přinesou reality show Výměna manželek a Malé lásky. Úplnou novinkou je série Příběhy českých zločinů odkrývající pozadí reálných kriminálních případů. V přípravě jsou také pokračování pořadů a seriálů Dáma a Král, Mise nový domov, O 10 let mladší, Utajený šéf nebo MasterChef Česko.

„Skupina Nova zůstává i nadále jednoznačným lídrem na trhu! V cílové skupině 15-54 jsme za první pololetí 2019 dosáhli 37 % podílu na sledovanosti a denně oslovíme téměř 4,8 milionu diváků starších čtyř let. Síla našeho úspěchu spočívá v dlouhodobé a stálé programové strategii. Naším cílem je přinášet důvěryhodné zpravodajství i tu nejlepší zábavu pro celou rodinu,“ říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

Podzim na TV Nova

Pondělní večery na TV Nova budou patřit novým, premiérovým dílům kriminálního seriálu Specialisté. Tým ve složení Martin Dejdar, Jakub Štáfek a Zuzana Kajnarová doplní nový člen v podání Jiřího Hány. Specialisté budou tentokrát pátrat například po vrahovi zaměstnankyně pánského klubu, vyšetřovat smrt studenta, který zemřel na předávkování nebezpečně silnou drogou, či rozplétat nevšední rodinnou tragédii, která se rovněž neobešla bez ztráty na životě.

Úterky a čtvrtky zůstávají nadále ve znamení oblíbených seriálů a publicistických pořadů. Ordinace v růžové zahradě 2 se na podzim otevře už po patnácté. Do jubilejní patnácté sezóny vstupuje i Ulice. V úterním a čtvrtečním programu nebudou chybět ani pořady Víkend či Život ve hvězdách.

Středeční večery ovládnou reality show. Vedle stálice, Výměny manželek, se na obrazovkách TV Nova objeví také pokračování úspěšné dokureality Malé lásky z plzeňské gynekologicko-porodnické kliniky.

Pátky přinesou pohodu u premiérových českých filmůDvě nevěsty a jedna svatba, Věčně tvá nevěrná, Miss Hanoi, LOVEní. České filmy doplní i zahraniční tituly, například Kong: Ostrov lebek, Warcraft: První střet, Sedmý syn, Loupež ve velkém stylu, Já, padouch a další.

Sobotní večer bude na podzim 2019 patřit velkolepé show pro celou rodinu Tvoje tvář má známý hlas, která se v nové sérii vrací s hvězdným obsazením – Zuzana Norisová, Roman Zach, Debbi Kalová, Robert Urban, Kateřina Brožová, Ján Jackuliak, Kateřina Marie Fialová a Marek Lambora. V sobotu přes den pokračují oblíbené publicistické pořady Koření a Volejte Novu.

V nedělním prime time nabídne TV Nova premiérové díly nejúspěšnějšího krimi seriálu posledních let Policie Modrava natočeného v prostředí malebné šumavské přírody. Po Modravě se představí úplná novinka podzimu Příběhy českých zločinů. Investigativní novinář Janek Kroupa divákům postupně odkryje pozadí reálných kriminálních příběhů. Večerní program doplní Střepiny.

Každý všední den budou moci diváci sledovat nové díly oblíbených seriálů, zpravodajských i nezpravodajských pořadů. Seriál Ulice vstupuje do 15. sezóny a přinese nové zápletky i nové tváře. Pokračovat bude soutěžní show Co na to Češi, Televizní noviny jako vždy přinesou aktuální zpravodajství z domova i ze světa, a každé všední ráno zpříjemní Snídaně s Novou.

Podzim na tematických stanicích skupiny TV Nova

Tematické stanice i na podzim nabídnou to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby pro celou rodinu.

Nova Cinema přinese divákům bohatou nabídku premiérových i oblíbených filmových titulů. Premiéra Dánské dívky představí v podání Eddieho Redmaynea život jednoho z nejlepších dánských malířů Einara Wegenera a jeho emocionální proměnu v ženu. O dramatické filmové momenty se postará i další premiérové životopisné drama Nezlomný, vyprávějící neuvěřitelný příběh olympijského běžce a válečného veterána Louise Zamperiniho. Pro celou rodinu je pak připravena premiéra snímku Kubo a kouzelný meč. Z divácky oblíbených titulů odvysílá Nova Cinema filmy Vykoupení z věznice Shawshank, Pianista, Ocelová pěst, Interstellar, Karlík a továrna na čokoládu a celou řadu dalších. Pro milovníky superhrdinů je připravena diváky i kritiky ceněná trilogie Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal.

I podzimní programové schéma stanice Nova 2 se ponese v duchu divácky oblíbených a vděčných seriálů a sitkomů. V premiérovém uvedení pokračuje americký komediální hit Znovu 20 vyprávějící příběh svobodné matky, která se snaží vrátit zpět do práce a zjišťuje, že je téměř nemožné začít v jejím věku znovu od začátku. Rozhodne se tak změnit vizáž, aby vypadala, jako by jí bylo 26 let. Dále Nova 2 uvede titul Děda se závazky či nesmrtelné sitcomy Přátelé, Dva a půl chlapa a Will a Grace. To nejdůležitější z celého dne z domácího i světového dění shrne každý všední den od dvaadvacáté hodiny zpravodajská relace TN2. Chybět nebudou ani rozšířené informace o počasí a sportu.

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné! Nejúspěšnější německý seriál Kobra 11 se uvede na podzim premiérovou řadou a s ní i dalšími případy pro kriminální oddělení dálniční policie v Kolíně nad Rýnem. S premiérovými díly se na Nova Action vrátí také likvidátor problémů slavných a bohatých Ray Donovan. Diváci v programové nabídce najdou i oblíbené stálice Válka skladů nebo Mistři zastavárny a o velkou dávku krimi a napětí se postarají tituly Vražedná čísla, Sherlock Holmes: Jak prosté, Lovci zločinců a mnoho dalších. Netradiční spojení kouzelnických triků úspěšného iluzionisty a FBI nabídne seriál Mistr iluze.

Nova Gold zavede diváky na podzim na úplný začátek jednoho z nejúspěšnějších seriálů české televizní tvorby – Ordinace v růžové zahradě. Společně se vrátíme do roku 2005, na počátek vztahu Čestmíra Mázla s Gitou Petrovou. S Ulicí diváci zavzpomínají na rok 2014 a obrazovky rozezpívá seriál Gympl s (r)učením omezeným s Libuší Šafránkovou, Karlem Heřmánkem a Ondřejem Brzobohatým v hlavních rolích. Večerní vysílání bude patřit americkému seriálu Paní ministryně, ve kterém musí politička Elizabeth McCordová skloubit náročný politický život s mnohdy ještě náročnějším životem rodinným. Z archivu televizní zábavy nabídne Nova Gold například Riskuj, Zlatou mříž nebo TELE TELE.

Začátky nových sezón, ale také vyvrcholení těch probíhajících, to bude podzimní program na prémiové stanici Nova Sport 1. Na led znovu vyrazí nejlepší hokejisté světa, kteří budou usilovat o zisk Stanley Cupu v kanadsko‑americké NHL. I letos čeká na diváky až 15 zápasů týdně včetně toho říjnového v Praze. Kromě obvyklých utkání Evropské ligy UEFA a německého poháru DFB-Pokal diváci poprvé uvidí závěrečnou fázi nejvyšší profesionální fotbalové ligy v USA a Kanadě MLS. Mistrovství světa silničních motocyklů také pozná celkového vítěze, stejně tak jako seriál Mistrovství České republiky v rallye a Světová série v extrémních skocích do vody s Čechem Michalem Navrátilem. České zástupkyně bude mít také Světová série plážového volejbalu.

Podzim na prémiové sportovní stanici Nova Sport 2 bude opět ve znamení nových začátků. Do nové sezóny vstoupí nejprestižnější basketbalová soutěž světa NBA s Tomášem Satoranským. Jediný Čech v soutěži bude poprvé oblékat dres Chicaga Bulls. Nová sezóna začne i nejvyšší francouzské fotbalové lize Ligue 1, ve které se představí velkokluby jako PSG, Monako, Lyon nebo Marseille. Do fotbalové nabídky patří i anglický ligový pohár Carabao Cup. Šipkové fanoušky čekají přenosy ze všech televizních šipkových turnajů PDC. Odměnou za celou sezónu jim pak na přelomu roku bude vysílání Mistrovství světa. Potěšeni budou také milovníci bojových sportů. Na ty čeká pořádná porce galavečerů UFC. Pod hlavičkou této organizace působí Češka Lucie Pudilová. Chybět nebudou ani ty největší hvězdy a galavečery v evropských časech.

Zdroj: Martin Šnýdr, tiskové oddělení TV Nova

Spojuje nás víc, než si myslíme. A to je Prima. Televizní skupina Prima pro vás do podzimního vysílání připravila celou řadu novinek, chybět nebudou ani premiérové filmy a pohádky či nová show! Tady je celý přehled:

Televize Prima je tady s vámi už 26 let. Spolu se uvidíme i na podzim!

„Podzimní programové schéma odpovídá našemu claimu „Spojuje nás víc, než si myslíme.“ Přinášíme opravdu pestrou nabídku pořadů pro každého člena rodiny. Divákům nabídneme zábavu, napětí, ale i dokumentární tvorbu. Doufáme, že pokračování seriálu TEMNÝ KRAJ naváže na předloňský úspěch a Lukáš Vaculík se psem Egonem bude při řešení nových případů diváky bavit. V hlavním vysílacím čase nás kromě oblíbených seriálů Modrý kód a Krejzovi čeká i celá řada divácky úspěšných českých filmů, na jejichž koprodukci se Prima v posledních letech podílela,“ říká generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Druhá sezona TEMNÉHO KRAJE

Po úspěšné první řadě krimiseriálu Temný kraj přinášíme dalších sedm případů sériových vražd inspirovaných skutečnými událostmi. Ty se svými kolegy řeší elitní kriminalista Petr Kraj. Tentokrát ho na venkově drží nejen jeho pes Egon, ale také nedořešený případ tajemné vraždy, která se ho osobně týká. Brutální zločiny a dramatické události plné napětí se opět odehrávají na pozadí poklidné melancholické nálady malebného venkova, opředeného strašidelnými pověstmi a legendami, kde se v temných zákoutích vesnice dají snadno skrýt všechna tajemství a netušené hrůzy, psychické problémy a posedlosti, které mohou vyústit až do krajních situací a skončit nejhorším zločinem, jako jsou sériové vraždy. TEMNÝ KRAJ se vrací s úplně novými příběhy.

Nový zábavný pořad s Martou Jandovou

Populární zpěvačka Marta Jandová míří na obrazovky Primy nejen jako porotkyně ČSMT, ale také jako moderátorka nové show MARTA. Je spontánní, emotivní, má ráda humor a nebojí se udělat si legraci sama ze sebe. V každém díle přivítá dva hosty, kteří mají něco společného, ať už profesi, zálibu, přátelský vztah nebo by mohl být jeden pro druhého inspirací. Pro každého hosta si Marta připraví úkol nebo výzvu, kterou se host pokusí splnit.

Modrý kód

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Seriál Modrý kód pokračuje od podzimní sezony již 185. dílem. I v další sezoně diváci uvidí celou řadu atraktivních případů, se kterými si budou muset lékaři a zdravotníci na rubavském urgentu poradit. Zajímavě se budou rozvíjet i osobní příběhy hlavních hrdinů seriálu.

Krejzovi zaútočí zase koncem srpna

Seriál Krejzovi si přes prázdniny dává pauzu, ale už v srpnu se vrátí na obrazovky a diváci se rozhodně mají na co těšit. Krejzovic rodinku totiž čekají velké změny i nové tváře. Do seriálové vily se konečně podívá maminka Helena Krejzová.

Česko Slovensko má talent

Česko Slovensko má talent (ČSMT) je česko-slovenská talentová show, která se letos dočká své už osmé řady. Vysílá ji česká TV Prima a slovenská TV JOJ. Letos zůstává stejné složení poroty i moderátorů. Ale čeká vás několik překvapení. Objeví se nový speciální porotce – Jiřina Bohdalová. Přijde zase Pátrovič? Premiérové díly mohou čeští diváci opět sledovat každý pátek večer. Velkou novinkou bude speciální ČSMT aftershow, která se objeví na Prima COOL každé pondělí s novou moderátorskou dvojicí Sonia Edde a Jakub Kotek.

Prima stálice pobaví celou rodinu

Poklad z půdy

Díky obrovskému úspěchu první a druhé řady a lavině zájemců, kteří poslali své domnělé cennosti, se můžete na podzim těšit na již třetí sérii pátrání nejen po půdách diváků televize Prima. „Myslel jsem, že mě už nic nepřekvapí, ale při první a druhé sérii jsme v Pokladu z půdy měli takové kousky, že jsem doslova zíral. Kožich z tuleně, deštník z Titaniku či masážní sadu jako z Postřižin,“ vyjmenovává Jan Rosák.

Show Jana Krause

Jan Kraus, jak ho znáte, v úspěšném pořadu! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show každou středu večer na Primě v Show Jana Krause. Premiérové díly 10. řady pokračují od 4. září ve 21.35 na Primě.

Partička

Zábavná show Partička znovu vtrhne na obrazovku. Na podzim se opět rozjedou premiérové díly osvědčené Prima Partičky ve složení Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Daniel Dangl a hudební mág Marián Čurko. Čeká vás osm nových dílů a také VIP hosté z řad herců, zpěváků a sportovců. Nebude chybět spousta zábavných scének a historek a možná přijde ještě někdo další…

Vychytávky Ládi Hrušky

Král kutilů Láďa Hruška! Seriózní rádce i lidový koumák! Jeho vychytávky nám usnadní život, osobitý šarm zlepší náladu. Poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří. Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! To vše je pořad pro chalupáře, chataře, zahrádkáře, chovatele, majitele teras, balkonů i okenních parapetů!

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ

Oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty, a to každou neděli kolem poledne.

Policie v akci

Čtyři příběhy z každodenní policejní praxe, ať už se jedná o drobné přestupky, ale i větší konflikty, nebo podezření z trestných činů přináší divákům pořad Policie v akci. Některé případy mohou sloužit jako varování, jak se nenechat podvést a okrást, i jako návod na to, v jakých situacích se na muže a ženy zákona obrátit. U jiných se zkrátka pobavíte.

Prostřeno!

Pět soutěžících, pět soutěžních menu, jedna výhra. To je již od roku 2010 Prostřeno! – rodinná show a fenomén milovníků domácího vaření. Napříč republikou mohou soutěžící předvést svou kulinářskou zdatnost. Nehrají o titul, ale o uznání a výhru ve výši 60 tisíc korun. Dalších 10 tisíc korun mohou získat díky hlasování diváků. Kdo má jejich sympatie, bere vše.

Nedělní večery budou patřit českým filmovým hitům

Nedělní večery budou ve znamení českých filmů, které úspěšně skupina Prima koprodukuje. Premiérově diváci uvidí pohádku Když draka bolí hlava, ve které se mohou těšit na písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Igorem Timkem a dalšími.

Režisér Rudolf Havlík a scenáristka Radka Třeštíková se společně rozhodli vyprávět s humorem a nadsázkou příběh o věčném soupeření mužského a ženského světa ve filmu Po čem muži touží. Premiéru v kině vidělo přes 550 tisíc lidí a na Primě bude bezesporu patřit k podzimním tahákům.

Dalšími filmovými hity budou Bezva ženská na krku, Hodinový manžel, Pohádky pro Emu, Strašidla, Špindl, Všechno nebo nic, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

NOVINKY na COOLu

Coolácká podzimní nabídka bude plná zábavy i napětí. To první obstará Charlie Sheen, který hraje terapeuta v sitcomu Kurz sebeovládání, a to druhé piráti a drogové kartely. O čem přesně je řeč? Seriál Pod černou vlajkou, v němž se řeší osud celého pirátského světa, už byste měli dobře znát. Právě teď a tady ale dáváme na vědomí, že po kapitánu Flintovi dorazí Pablo Escobar, jenž bude kralovat (proti)drogovému hitu Narcos.

Jak to bude s filmy? Smrtonosné pasti a pět dílů Mission: Impossible vybalancují Shrek nebo Doba ledová. Dojde ale i na novinky, mezi něž patří hlavně požárnické drama Hrdinové ohně, lupičský akčňák Oko hurikánu nebo epická sci-fi Valerian a Město tisíce planet.

Prima MAX přichází s pestrou nabídkou filmů!

Filmový kanál Prima MAX připravil na podzim maximálně pestrou nabídku filmů. Thriller Oko v oblacích vypráví o odvrácení teroristického útoku. V hlavních rolích hrají Helen Mirren a Aaron Paul. Plešatý Matthew McConaughey se v dramatu Zlato vžil do postavy podnikatele a podvodníka v jedné osobě v krimidramatu volně inspirovaném skandálem skupiny těžařských společností ze začátku 90. let. Díky filmovým eposům Titanic, Poslední Mohykán, Opravdová kuráž, Robin Hood: Král zbojníků nebo Exodus: Bohové a králové zažijete dobrodružství. Vzrušení a zábavu nabídnou oblíbené filmy jako Ďábel nosí Pradu, Lepší už o nebude a Chyť mě, když to dokážeš.

Novinky na Prima KRIMI

Nejmladší stanice ze skupiny Prima, Prima KRIMI, přinese divákům na podzim hned dvě atraktivní novinky. Těšit se můžete na kanadský kriminální seriál Cardinal podle knih spisovatele Gilese Blunta. Na obrazovky vstoupí i seriál Stíny spravedlnosti, který sleduje zaměstnance právnické firmy. Diváci se ale i nadále mohou dívat na oblíbené krimiseriály, ať už to jsou Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Castle na zabití, Vraždy v Midsomeru, Temný Wales, či premiérovou sedmou sérii Sherlock Holmes: Jak prosté.

Prima LOVE s romantikou pokračuje

Kanál Prima LOVE během podzimního programu představí kvalitní podívanou. Antologii amerického režiséra Stevena Soderbergha s názvem Já, společnice se zaměřuje na vzrušující příběhy ambiciózních a schopných žen v riskantních životních situacích. Divačky čeká i fenomén, jako je seriálový vztah Matky a dcery, které mluví rychleji, než myslí. Gilmorova děvčata se vrací na podzim na LOVE, stejně jako úspěšné telenovely Hříšná láska nebo Příchuť lásky.

Prima ZOOM na podzim představí moře novinek a premiér

Hlavním hitem nejoblíbenějšího českého dokumentárního kanálu bude pokračování původního českého seriálu Utajené příběhy českých dějin II, jehož jednotlivé epizody přinesou pohled na zajímavé historické události, které v učebnicích dějepisu nenajdete. Po celé Zemi jsou místa jako například Mount Everest, Grand Canyon či Viktoriiny vodopády, která nám vyrážejí dech. Představí nám je dokumentární seriál Přírodní divy Země: Život na hraně z produkce BBC.

Prima Comedy Central s řadou premiér

Na diváky kanálu Prima Comedy Central čeká v rámci podzimu celá řada premiér. Úplnou novinkou na obrazovkách je seriál Teta Mick. Mackenzie „Mickey“ Molngová měla vždycky problém postarat se sama o sebe. V o to prekérnější situaci se ocitne, když je její bohatá sestra, se kterou se léta nevídala, i s manželem zatčena FBI a Mickey požádá, aby jí pohlídala děti. Nedlouho po celosvětové premiéře přinese Prima Comedy Central i X. řadu seriálu Archer. Poslední novinkou je pak premiérová VI. řada seriálu Brooklyn 99, která měla v zámoří premiéru letos na jaře.

Zdroj: tiskové oddělení FTV Prima

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *