Zadní pokoj a další novinky z Albatrosu

Autor

Spolu s prvními jarními květy raší i knižní novinky. I vy můžete zanořit ruce do hlíny s titulem Další kvítka v bytě. Nebo se můžete chvilku bát v Zadním pokoji a něco si přečíst, Než bude pozdě. Děti pak jistě zabaví Chuchvalci nebo obrázková encyklopedie Dnes se stalo…

AnotaceUkázka z knihy
Zadní pokoj
Autor: Jørn Lier Horst

Tajuplný požár, krabice plné peněz a záhadné zmizení. Je možné dokonale zahladit přečiny minulosti?

William Wisting je povolán na schůzku s nejvyšším státním zástupcem, kde se dozvídá, že na chatě nedávno zesnulého bývalého ministra zdravotnictví a zahraničí Bernharda Clausena se našla pozůstalost neslučitelná s obrazem bezúhonného politika. V sázce mohou být i národní zájmy, a záležitost je proto nutné prošetřit tak, aby se o ní nedozvěděla média ani veřejnost. Během utajeného pátrání se vynoří stopy vedoucí k případu zmizelého rybáře u jezera Gjersjo, který vyšetřuje Adrian Stiller, kriminalista z oddělení dlouhodobě nevyřešených případů v Kriposu. Wisting s ním chtě nechtě musí opět spolupracovat.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46836030/zadni-pokoj/

AnotaceUkázka z knihy
Než bude pozdě
Autorka: Jenny Blackhurst

Cizí žena. A přece o tobě ví víc, než ty sama.

Karen byla odjakživa tím, ke komu si všichni ostatní přicházejí pro pomoc. Nejen její nejlepší kamarádky Bea a Eleanor, ale také pacienti, protože se stala psychiatričkou.

Teď je ale znepokojená. Velmi znepokojená. Její pacientka Jessica se v každém ohledu vymyká. Skoro to vypadá, jako by lékařskou pomoc vyhledala z docela jiných důvodů, než je obvyklé.

Ale nejvíce znepokojující je to, že o Karen ví celou řadu věcí, které by jako pacientka vědět neměla. Zná podrobnosti jejího osobního života, má informace o Kareniných přátelích…

A právě tehdy Karen poprvé napadne, že by měla něco udělat. Dřív, než bude pozdě.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58546569/nez-bude-pozde/

AnotaceUkázka z knihy
Další kvítka v bytě: Ruce od hlíny
Autorky: Veronika Ježková, Nikol Francová

Kvítek není nikdy dost! Průvodce s nádhernými fotkami pro všechny domácí pěstitele.

Přemýšlíte, jak do svého domova vnést ještě více zeleně? Veronika a Nikol, autorky populárního blogu Kvítka v bytě, se vracejí s dalšími skvělými nápady a postupy, jak svých pár rostlinek nechat přerůst do domácí džungle. Pojďte zjistit, jak se starat o další druhy rostlin, jak je doma množit a jak jim pomoct, když vypadají smutně! S praktickými tipy se tentokrát rozrostete až na balkón a posunete svou zelenou vášeň zas o krůček dál.

Můžeme vám poradit, jak v novém bytě pěstovat světlomilnou rostlinu, a přesvědčivě vám namlouvat, že doma můžete mít kvítka bez péče. Žádný takový!

Kvítko je živý organismus a v květináči je plně odkázáno pouze na nás. Pokud už teď tušíte, že se vám o ně nebude chtít pečovat, raději si žádné nepořizujte. Pokud jste rozhodnutí, že o ně starat budete, jen ještě nevíte jak, v této knize vás to naučíme.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66684114/dalsi-kvitka-v-byte-ruce-od-hliny/

AnotaceUkázka z knihy
Dnes se stalo…
Autor: Luděk Bárta

Hravá encyklopedie, která vám představí významná i legrační historická výročí pro každý den v roce.

Každý den v roce se stalo něco zajímavého! Víte, kdy se na televizní obrazovce poprvé objevili Jů a Hele, kdy byla patentovaná Rubikova kostka anebo kdy se Československo poprvé připojilo k internetu? Nápaditá knížka plná rozpustilých komiksových příběhů vám představí vybrané události každého dne v roce. Některé z nich jsou historicky významné, jiné spíš pro zasmání a nad některými zůstává jen rozum stát.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47427754/dnes-se-stalo/

AnotaceUkázka z knihy
Chuchvalci
Autor: Jochem Myjer

Kdo chrání děti před nemocemi? Napínavý příběh o Chuchvalcích, Brutálnících a chlapci se superočima.

Melle má velký dar, který zdědil po svém dědečkovi – superoči. Jednou v noci díky tomu zahlédne u své postele malou bytost. Nikdo mu to nevěří, jen tatínek možná ví víc, než sám tvrdí. Melle se nevzdá a brzy odhalí, kdo jsou Chuchvalci, proč jsou pro děti tak důležití a proč jim všem teď hrozí velké nebezpečí. Naštěstí může sám pomoct. A tak začíná velký zápas s tajemnými Brutálníky…

Melle se vzbudí uprostřed noci. Na kraji jeho postele sedí divná bytůstka. Vypadá jako klubíčko vlny, má ručky a nožky a dvě chlupaté, špičaté uši. Ale jakmile Melle rozsvítí, bytůstka zmizí. Když o ní Melle vypráví ve škole, všichni se mu vysmějí. Dokonce i tatínek, který je přírodovědec, říká, že je to nesmysl a že takové bytůstky neexistují. Ale Melle si je jistý tím, co viděl…

Napínavý příběh plný fantazie o Chuchvalcích, Brutálnících a o chlapci se superočima napsal Jochem Myjer. Knihu ilustroval Rick de Haas.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/64370954/chuchvalci/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na