Adoptujeme zvířátko?!?

Autor

S lidmi, které mám ráda, ráda sdílím něco společného. A protože mám ráda vás na Rodině21 a také mám ráda zvířata, co byste řekli na nápad, že bychom si společně pořídili zvířátko?! A jelikož starat se na střídačku o pejska či želvu (zdravíme Formuli do nebíčka!) je věc náročná až nerealizovatelná vzhledem k tomu, že jsme ze všech koutů naší země, tak mě napadlo toto:

ADOPTUJME SPOLEČNĚ ZVÍŘÁTKO V ZOO!

S manželem a posléze s dětmi máme už několik let adoptované zvířátko. Každý rok vybíráme jiné. Je to krásný pocit, není to nijak drahá záležitost a ještě se tak dostaneme do ZOO mnohem častěji, než by tomu bylo normálně. A stejně tak bychom se i my, na Jednadvacítce, mohli společně „starat“ o zvíře a jezdit ho společně (i zvlášť) navštěvovat!
ZOO, kde máte adoptované zvířátko, vás zve na různé akce, dostáváte drobnosti na památku, které mají spojitost se ZOO. A ani ZOO nezůstane nijak ošizena. Kromě adopčního příspěvku totiž jistě téměř nikdo při výletu neodolá a utratí zde peníze, které opět putují do ZOO (dárky na památku, jídlo a pití, apod.). My jezdíme do ZOO většinou i „vystajlovaní“. Takže zvířecí motivy na oblečení nesmí při návštěvě chybět!

Možností adopce zvířat je hodně, ať už ve výběru ZOO samotné či ve výběru zvířete, který je jen a jen na jeho rodičích a finančních možnostech. Každé zvíře je totiž oceněno finanční částkou, která je u jednotlivých druhů odlišná a je odvozená od ročních nákladů na krmivo a další péči o jednotlivé zvíře. Konkrétní nabídku zvířat dodáme podle zájmu i celkové sumy, kterou budeme chtít do Adopce poskytnout. A naše jméno pak zvířátko bude mít u svého výběhu. Jaké jméno, když nás bude více? Přeci naše „webové jméno“!

Adopci zvířete nabízí již většina zoologických zahrad, vybíráme abecedně několik:

Postupy jsou podobné, liší se v detailech. Technické zajištění adopce by vyřídila redakce.

Zvířátko má být společné, proto bude i na nás všech, jestli ho budeme chtít. A pokud ano? Pak už si jen – podle počtu zájemců a příspěvků – vybereme, které to bude a odkud bude. Nyní bude následovat několik již konkrétních otázek. Těším se na vaše nápady a návrhy a hurá společně do toho!

  • Máte zájem být společným Jednadvacítkovým rodičem zvířete v ZOO? Klidně přidejte i odůvodnění.
  • Ve kterém ZOO byste měli zájem zvíře adoptovat?
  • Kolik peněz ročně jste ochotni na zvířátko přidat?
  • Jaké zvíře k adopci byste nejraději vybrali? (bez ohledu na výši příspěvku)
  • Které zvíře myslíte, že by se hodilo k Rodině21 nejvíce?

Milí čtenáři a čtenářky, pusťte se do komentářů, na kterých závisí další pokračování nejen článku, ale hlavně i společné adopce. Jen na nás všech je, jestli bude mít Jednadvacítka svoje zvířátko! A pokud ano, budeme jej nadále sledovat a z tohoto článku se stane první díl seriálu „Rodina21 adoptuje zvířátko!“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *