Christine: Příběh ze života aneb Všechno je jinak…

Autor

Podvědomě jsme z této varianty měli trochu strach, ale… Alespoň je vidět, že se nejedná o žádný vymyšlený seriál s jasně daným happy endem, ale je to skutečný život. A ten někdy bývá plný zvratů a změn. Před pár dny nám přišla z Keni zpráva, která nám udělala mžitky před očima. Ano, možná už tušíte: Christine je pryč. Co bude dál?

Jak jsme už dříve řešily zde v komentářích, měly jsme s Christine a o Christine obavu kvůli jejímu násilnickému manželovi. Zprostředkovatel z Keni nám napsal, že právě to byl ten důvod, kdy už ani naděje na pomoc díky kurzu Christine neudržela a ona utekla. Dosud se mu nepodařilo se s ní spojit. Zkoušel ji kontaktovat přes přátele a známé, ale nepovedlo se.

Poukazuje na to, že není snadné se pro vzdělávání v dospělosti rozhodnout. A má pravdu, když se nad tím zamyslíme… Jakkoliv nám se to může zdát jako jedinečná nabídka, ta příjemná představa, že mi někdo pomůže a nabídne a zaplatí kurz, který mi pomůže k lepšímu životu. Nicméně častou reakcí na nabídku této „evropské pomoci“ je: „A kdo bude mezitím vydělávat peníze a živit rodinu, když já se budu učit?“ Není to snadné a sled všech životních událostí byl na Christine prostě zřejmě už příliš náročný a neúnosný. Nemějme jí to rozhodně za zlé a věřme, že její příběh nedopadne nijak tragicky.

Koordinátor z Keni nám nabídl věc, kterou jsme si dovolily za nás všechny odsouhlasit, a to, že najde jinou potřebnou osobu, která by do šicího kurzu nastoupila. Věřím, že nikdo z vás není proti a jakmile budeme mít nové informace, hned vás budeme informovat!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na