Kočkopes: Pepé dělá pápá

Autor

Ještě chytám paprsky babího léta, ale při ranních mrazících tuším, že zima se blíží. Moje kožešinka začíná pěkně houstnout, takže brzo zase budu dvakrát mohutnější než v létě. Srdíčka už nejsou venku od rána do večera, občas prší, ale za to s nima po-bejvám doma v teplíčku. U kamen. Idylka. Takový náhradní sluníčko. Ale ty největší sluníčka jsou moje lidská srdíčka. Nosí mě v srdcích i na rukách…

Podzim je takovej umolousanej, jsem pořád jako prase (jojo, vím, co je to zač), takže po akcích musím trávit spoustu času umýváním sem. Taky jsme takový rozdivočený a dost se rveme v sousedství, takže občas teče krev nebo se natrhne nějaký to ouško. Ale aspoň je sranda, když jsou srdíčka ve škole. Potom dost často hrabou listí, což je taky bezvadná zábava. Cítím už ale v kostech a na kožešině, že se blíží zima, takže bude další zábava – sníh. Ten mě baví odmalička. Asi mám v předcích tygra sibiřskýho. Jo a taky už pomalu chystám dopis pro Ježíška. Akorát to asi budu muset ještě přepsat, protože jsem to děsně nadrápal.

No a Vánoce? Napoprvé jsem byl dost překvapen, kde se v domě vzal strom. Ale líbil se mi, protože se na něm houpala spousta hraček. K jídlu to nebylo, ale k hraní super. A jídlo vonělo z takovýho zamotance pod tím stromem. Jsem si ho rozcupoval a fakt, byla tam mlska. Nechápu teda, proč to bylo ve dvou obalech, bylo celkem pracný se k tomu dostat, ale což… já cupuju rád. A cupuju vždycky celou haldu papírů a mašliček, co tady vyroste. Jo a taky vždycky dostanu kus ryby. Ne že bych je jindy neměl, ale tohle je dobrovolný. Většinou šmejdím po okolí a skoro každej rok se někde nějaká ta rybka najde a uloví. Pak se mi bezvadně leskne kožíšek! No, jsem prostě dáreček.

A protože jsem začal na jaře, tak se sněhem za krkem (aspoň si ho představuju, je nějak teplo letos zatím) je čas udělat čtenářům pápá! Krásně si mňoukejte, skvěle se starejte o své milé zvířecí drahoušky, zapojte se i do pomocné celoroční zvířátkové charity na Jednadvacítce: novej sejroš budu i já od kamen pečlivě sledovat, aby se nikomu ze zvířecí říše nenadržovalo a nikdo nebyl šizen. Ale to už je spíš na vás, aby to pěkně fungírovalo.

Papá Pepé

P.S. A nebojte, ještě na vás v prosinci štěkne Pluto!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na