Povídka pro Jitku

Autor

Podle nejnovějších zpráv, zvěstí, sdělení i dostupných informací je dnes již téměř jasné, co se odehrálo 26. 4. 1986 na Ukrajině.   Všichni dobře víme, co se nejvyšší představitelé tehdejšího Sovětského Svazu snažili ututlat před celým světem. Ale i když se jim největší a s největšími následky spojenou havárii, a to za celou dobu historie jaderné energetiky, nepodařilo utajit, přesto se jim podařilo zakrýt skutečný důvod, jak k ní vůbec mohlo dojít.

I o něm se o něm silně spekulovalo a uvažovalo, přemýšlelo a hloubalo, důkazy a příčiny tragédie nebyly stoprocentně průkazné. To o čemž se mezi vědci tak dlouho mudrovalo a rozumovalo, a bylo nakonec zamítnuto s tím, že to není možné, se nám s odstupem času jeví jako možné, uskutečnitelné ba dokonce i silně pravděpodobné. Ano, je to tak. Poškození vzniklo pádem kosmické lodi M31. Kosmické lodi pocházející z blízké spirální galaxie Andromeda.

Početná posádka kosmické lodi přežila! Žije mezi námi. Velká, nepřehledná a zcela nečekaná exploze jim utvořila skvělé podmínky pro nepozorovaný únik. Po vyváznutí z této ošemetné situace se posádka vesmírné lodi již nemůže vrátit zpět a všichni členové výzkumné mise se snaží o co nejlepší splynutí mezi obyvatelstvem žijícím na modré planetě.  Daří se jim to velmi dobře, ale přeci jenom existuje několik více méně podstatných faktů, podle kterých je můžeme bezpečně identifikovat.

Galaxie Andromeda je velmi rozlehlá, což zprvu činilo velké problémy ve sdělování informací.  Později, evolučním vývojem byla řeč a slova nahrazena mnohem vyspělejší, zralejší, dokonalejší, ale hlavně přesnější komunikací, kterou je přenášení myšlenek. Nemusíte vlastně nic a ihned víte, co si ostatní myslí, o čem uvažují, co chtějí udělat. Je to velmi jednoduché a všichni a všech vědí úplně všechno. Tato forma dorozumívání rychle vymýtila kriminalitu, krádeže i ostatní trestnou činnost. Bohužel na planetě Zemi komunikujeme mezi sebou velmi omezenou formou, kterou, a to i přesto, že slovům rozumí, se jiné civilizace neumí přizpůsobit. Jednoduše nemají potřebnou mozkovou kapacitu na to, aby pochopili, že ostatní můžou a často i mají jiné pocity a dojmy než oni sami. Nemají potřebu se přizpůsobovat ostatním. Zajímají se hlavně sami o sebe.

Bývalí obyvatelé jiné galaxie jsou také velmi domýšliví, přezíraví, občas až arogantní.  Mají jakýsi pocit nadřazenosti. Tento pocit je dílem vrozený a zčásti získaný tím, že se jim povedla vesmírná cesta do jiné galaxie. Paradoxně se toto vnímání vlastní důležitosti nezmenšilo ani po vzplanutí a zničení jejich vesmírného korábu a pro některé nedobrovolného exilu na Zemi.

Mnoho z těchto lidem se podobajícím stvořením je, no, jak to říci kulantně a slušně, no prostě a jednoduše, dosti při těle. Mimozemské bytosti měli ve své domovině jinou stravu a jejich trávící trakt neumí dostatečně strávit stravu pozemskou, a proto jim zůstávají nestrávené zbytky v těle.

Další fakt, u kterého byste měli zbystřit, jsou osoby s malým, popřípadě žádným vlasovým porostem a současně s dětmi se zrzavou kšticí. To víte, i u těchto jedinců si blízkost u jaderné elektrárny vybrala svou daň.

Není vůbec jasné, proč v přítomnosti návštěvníků z jiné dimenze trpí nejvíce pozemšťanky jmenující se Jitka. Tuto evidentní skutečnost neumí nikdo rozumně vysvětlit, je možno ji pouze maličko kompenzovat a vyvážit upřímným a srdečným přáním všem Jitkám k jejich dnešnímu svátku.

Jitko, přeji Ti krásný a ničím nerušený sváteční den

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *