Dárková inspirace: Z lásky

Autor

Láska prochází žaludkem. Známá a stále platná záležitost. Blíží se jeden ze svátků zamilovaných, čtrnáctý únor. Myslím, že je úplně jedno, kdy oslavujete svoji lásku. Dokonce bych řekla, že čím častěji, tím lépe! Nemusíte propadat nákupní horečce a využít všech „výhodných“ slev na hmotné dary, lásku lze oslavit i prostřednictvím jídla. A tímto směrem Vás budeme dnes inspirovat. Ať už se budete stravovat doma, nebo se někam vydáte, máme pro Vás pár tipů.

Že nelze toto datum díky komerčnímu bombardování minout? Jen dobře. Stačí jej pojmout po svém, mile a osobně. Vždyť každý den, kdy uděláte něco pro druhého z lásky, je krásný. Tak proč ne (i) na Sv. Valentýna!

ÚVODNÍ DÁREČEK

Na schůzku je dobré nepřijít naprázdno (platí především pro muže, ale není to zásada!). Kromě klasických květin je milé (pokud milá nedrží striktní dietu a mlsky v ní nevyvolají hysterický pláč a následnou hádku, případně zkažený celý večer) předat i pozornost s tematickým zaměřením, jako je například některá z těchto dobrot:

Skromnější varianta: – čokoláda, která patří mezi její favoritky

Luxusnější varianta: – dárkový koš s oblíbenými pochutinami vás obou

DOMÁCÍ VAŘENÍ Z LÁSKY

Dárek z lásky tvořený (vařený , pečený či namíchaný) má často větší sílu, než dárek zakoupený cestou z práce na benzínce (ačkoliv stále i to je lepší, než nic). Není od věci zaměřit se na produkty s afrodizujícími účinky. Mezi ty patří například čokoláda, banány, jahody, celer ale také med, jablka, fíky, chřest či mořské plody.

Skromnější varianta: – jako první tip na recept Vám nabízíme něco dobrého a povzbuzujícího se zázvorem, ze kterého lze udělat například také „jen“ čaj. Toto koření se často používá zejména v asijské kuchyni, nicméně Vy se můžete vrhnout na „naše“ kuřecí stehýnka.

Luxusnější varianta: – připravte například krevety v troubě pečené nebo jiné mořské plody

Nepatří vaření mezi záliby ani jednoho z Vás? Chcete si od vaření odpočinout nebo vyzkoušet nějaký nezvyklý pokrm? Máte domácnost plnou dětí (ale ano, i jednoho dítěte může být plný dům) a chcete si užít romantický večer ve dvou? Hurá na…

VENKOVNÍ POCHUTNÁNÍ

Zapomeňte na (kratší či delší) chvíli na starosti všedního partnerského či rodinného života a zavzpomínejte na své milenecká časy. Věnujte se pouze sami sobě a užijte si krásné společné mlsání.

Skromnější varianta: – vezměte jí do malé hospůdky za město nebo si nakupte hotové jídlo a udělejte si piknik u vody

Luxusnější varianta: – vyražte do Francie. Taková večeře v restauraci s výhledem na Eiffelovku je romantika na n-tou.

NÁPOJ LÁSKY

Sklenka dobrých bublinek nechybí u většiny romantických večeří (obědů či snídaní). Proto i Vy nezapomeňte chutný mok si objednat. Ať už přes internet, nebo přes nákupní seznam na ledničce či u číšníka v restauraci. Cink cink!

Skromnější varianta: – nikdy nic nezkazíte naší Bohemkou

Luxusnější varianta: – sežeňte si mok pocházející přímo z oblasti Champagne a nezapomeňte si zjistit, který ročník byl v poslední době ten nej

Dobrou zamilovanou chuť!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *