Rok po svatbě

Autor

První svatební výročí. To slaví skoro každý pár. Slaví i ten „náš“, jehož přípravy a následně i svatbu jsme společně sledovali? A jak se má miminko, o které se rodina nedávno rozrostla? Vyzpovídala jsem roční manželku Janu.

Gratuluji ke svatebnímu výročí! Jestlipak Víš, jak se tomu prvnímu říká?

Děkuji za přání a přiznávám se, že název nevím. Ale u nás bude sladké (úsměv).

První výročí je BAVLNĚNÁ svatba. Co s tím, napadá tě nějaký bavlněný dárek, který bys chtěla dát a dostat?

Když se řekne bavlna, napadají mě jako první trenky, to se ale asi nehodí (smích)! Tak bych si přála, abych se doma měla i nadále jako v bavlnce…

Jak se tedy chystáte výročí oslavit?

Přesně na den svatby (3.7.) plánujeme velkou rodinnou sešlost, kde se mimo jiné budou slavit i další svátky a narozeniny. Jako překvapení jsem nechala manželovi udělat náš svatební dort, protože si ho na svatbě moc neužil. Proto bude naše první výročí určitě sladké.

Před půl rokem jsi mluvila o tom, že chcete založit tradici pravidelných návštěv Poděbrad, pojedete?

Ano, ano. Do Poděbrad, místa naší svatební cesty, se opravdu se chystáme. Sice ne o víkendu, jak jsme původně plánovali, ale hned na začátku měsíce. Moc se těšíme!

Jistě budete vzpomínat na svatební den. Na co vzpomínáte nejraději a je něco, co bys změnila?

Nejraději vzpomínám na příjemnou atmosféru a milé lidi, kteří s námi „náš den“ prožívali. A co bych změnila? Svatební dort bych dala do lednice než jsem ho začla krájet, v tom vedru, které o naši svatbu bylo, to bylo pěkné matli matli (smích).

Měli jste to štěstí, že se Vám po svatbě podařilo miminko, jak se má Vojtíšek?

(šťastný úsměv) Ano, to je pravda. Byli jsme moc rádi, i když popravdě taky docela dost zaskočeni, jelikož již měsíc po svatbě jsme byli rázem tři! Vojtíškovi je dnes už dva a půl měsíce a má se čile k světu. Už to není jen spící a papající miminko, ale pořádně zvědavej kluk, který musí všechno vidět a hlavně si o všem popovídat. Tatínka nezapře jak fyzicky, tak povahově, takže v rodině panuje spokojenost.

Jak manžel zvládá funkci tatínka, zapojuje se aktivně?

Tatínek je úžasnej, musím ho pochválit! Kromě kojení zastane vše: přebaluje, převlíká, uspává, hraje si, jezdí kočárem, stará se o nás opravdu moc dobře.

Posunul se za ten rok nějak Váš vztah? Co se během ročního manželství může změnit?

Hned měsíc po svatbě se nás život začal nabírát nové obrátky a 15. dubna letošního roku se nám otočil úplně naruby (úsměv). Narodil se nám syn a my jsme rodiče, ne jen manželé… Vyplnilo se tak krásné svatební přání, které jsme dostali, kde se mimo jiné píše: „Žijte jeden pro druhého, než přijde ten třetí, a pak lásku rozdělte si mezi Vás a děti.“

Jaké máte nyní plány do budoucna, co v následujícím roce chystáte?

Na plné čáře nás nyní kromě Vojtíka zaměstnává také domeček. Začínáme papírováním a bude následovat rekonstrukce. Moc se těšíme na zahrádku a procházky k Řípu, náš domeček bude totiž přímo pod horou Říp!

Co druhé miminko, máte ho v plánu? Jaký vidíš ideální věkový rozdíl mezi sourozenci?

Vytouženou holčičku plánujeme, ale určitě ještě chvilku počkáme, až nám Vojtík trochu povyroste. Myslíme si třeba za dva roky. Aby to nebylo brzo, ale ne zase moc pozdě (úsměv).

Moc děkuji za rozhovor, přeji Vám všem, ať se máte opravdu i nadále jako v bavlnce!

Jaký byl Váš první rok manželství? Byli jste na svatební cestě?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na