Kolik váží láska

Život je jako jeden záchvěv listů ve větru, jako okamžik, kdy vnímáte rytmické poskakování vlasů ženy jdoucí před vámi. Někdy se zdá, že nás chce potopit a jindy zase zkouší, kolik přízně uneseme. Štěstí neroste lineární řadou, snad jen odolnost vůči karambolům, které nás potkají. Dnešní den je věnován památce pana Voříška, který zahynul letos v srpnu, když pomáhal při povodních svým sousedům.

Po panu Voříškovi zůstaly dvě děti (tříletá Lucinka a půlroční Davídek) a manželka. Včera jsem je navštívila v jejich útulném bytě a zeptala se paní Terezy Voříškové, jak toto období prožívá. Ráda bych, abychom dnes uctili památku jejího muže. Věnujte mu vzpomínku a zapalte svíčku. Paní Tereze moc děkuji za to, že se podělila o svoje pocity. Za celou redakci jí přeju hodně síly a lásky. Lucinka i Davídek jsou báječné děti, které jsem si hned zamilovala.

Paní Voříšková, je podzim, kam ráda s dětmi chodíte? Existuje nějaká pomocná ruka, která Vám ulehčuje každodenní kolotoč péče o děti?

Pomáhá mi manželova maminka, jinak se musím postarat jen sama. Lucinku naštěstí přijali na dopoledne do školky. Zatím si zvyká, je to pro ni těžké. Rádi chodíme do Hostivařského lesoparku.

Co děláte, abyste zvládla den po dni?

Na každý den hledám pro děti hezký program, snažím se abychom neměli čas přemýšlet. Občas to jde, občas nejde, zatím je to příliš čerstvé. S dětmi nemám většinou čas na svoje starosti myslet. Jen, když večer usnou, a já mám čas přemýšlet, tak se mi vše přehrává v hlavě, co všechno jsme zažili a jak je to pro nás těžké.

Zlobíte se na něj? Jaké jsou Vaše pocity z toho osudného dne?

Teď už ne, ale ten den, kdy zahynul, jsem se zlobila, měla jsem mu za zlé, že šel pryč, když měl být s námi. Chtěla jsem, aby byl s námi. Prostě byl jen ve špatný čas na špatném místě.

Lidé prý zareagovali báječně na článek (vyšel 11.8.2010 v Blesku). Co byste jim vzkázala?

Chtěla bych všem moc poděkovat, nečekala jsem takovou odezvu. Psali mi krásné vzkazy, moc mi to v daný okamžik pomohlo.

Taková událost jistě vyvolala vlnu reakcí (pozitivních i negativních)… Prošly Vaše osobní vztahy změnami?

Ano, skutečně se během tohoto období vztahy pročistily, ukázaly se ty „pravé“. Přátelských vztahů, které vydržely, si moc vážím. Dobré je, že se posílily rodinné vazby. Opravdu to je pro mne velmi složité životní období.

Jak zvládáte finanční stránku? Musela jste se vrátit do zaměstnání?

Zatím jsem se nevracela, ale časem bych zase ráda začala pracovat. Začala jsem se zajímat o aromaterapeutické masáže a kineziologii. Finanční záležitosti zvládám zejména díky rodině a nezištným dárcům. Přeci jen z rodičovského příspěvku by bylo složité vyjít při splácení hypotéky a dvou dětech.

Máte možnost oslovit naše čtenáře, chcete jim něco vzkázat?

Moc si vážím pomoci všech lidí, kteří na mne mysleli v dobrém, kteří cítili moji bolest jako svoji. Ze srdce jim děkuji.

Ještě jednou děkuji za Vaši otevřenost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/