Minikurz hvězd – díl 4.: Blyštivé vločky

Autor

Tak zas mě po nějaké době přepadlo tvoření a posílám Vám další postup. Inspiraci na tento návod jsem opět našla v knize „Hvězdy z korálků“.

Připravíme si:
Tentokrát budeme potřebovat pevnější, ale tenký drát, protože jednotlivé cípy (paprsky) jsou spolu spojeny jen ve středu hvězdy. Kdybychom použili slabý drátek, hvězda, díky tíze korálků nebude držet tvar. Když už se to stane, poradím Vám na konci článku vychytávku, jak to napravit. Proto já používám drát nerezový (ocelový) o průměru 0,4 mm, dlouhý asi 110 cm.
Korálky – pouze orientačně: Největší o průměru až 12 mm, nejmenší o průměru 3 – 4 mm. Barvy, jaké kdo chce.

Ustřihneme si drát, na něj navlečeme 1 největší korálek (broušený), pak 1 trochu menší (fialový) , dále 1 nejmenší ( průhledný), pak 4 nejmenší (perleťové). Jeden konec drátu si necháme krátký asi 10 cm a na dlouhý budeme stále dál navlékat. Vezmeme ten dlouhý konec drátu a provlečeme prvním malým (perleťovým) korálkem, tak, že vznikne kroužek.

Teď navlečeme 1 nejmenší (průhledný) korálek, 1 středně velký (fialový) korálek, dále 3 nejmenší (perleťové) a zpět posledním fialovým. Nyní už nezapomeneme drát utahovat, a to po celou dobu navlékání.

Budeme pokračovat a navlékat stejně, jako první stranu paprsku. Tzn. 1 nejmenší (průhledný), 4 nejmenší (perleťové), pak provlečeme prvním malým (perleťovým), vzniká další kroužek, pak 1 nejmenší (průhledný).

Pak konec drátu provlečeme fialovým i broušeným korálkem, navlečeme další fialový. * A máme hotový první cíp hvězdy.

Postup ohraničený hvězdičkami zopakujeme a máme další cíp.

Pokračujeme stále stejně, až máme celkem 6 cípů. Konce drátů protáhneme korálky tak, jak vidíte na obrázku.

Ještě naposled drát utáhneme a omotáme kolem cípů mezi dvěma korálky, jak už to umíme z předchozích lekcí, a ustřihneme.

Barevná inspirace pro Vás.

Vychytávka: Velká tyrkysová hvězda byla moc těžká, paprsky visely, tak jsem ji zpevnila tenkým drátem s drobnými korálky. Tato hvězdička je moje srdeční záležitost. Moc se mi líbí. Její tvar mi ze všech nejvíce připomíná sněhovou vločku. Co říkáte? Já mám sice ráda barvičky, ale vytvořit ji tak v bílo – stříbrné kombinaci, to by bylo ono.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *