Cestování do Španělska

Autor

Moc ráda bych Vám v následujících řádcích popsala, jaká byla moje úžasná dovolená v roce 2018. Je to dovolená na kterou, již nikdy nezapomenu. Toto léto mě čekala má první dovolená u moře, což byl pro mě nevšední zážitek. Nikdy jsem u moře nebyla, když nepočítám výjezd se školou v první třídě do Itálie, ze které si toho stejně moc nepamatuji, jelikož jsem byla velice malá. Na tuto dovolenou jsem dostala jen díky tomu, že můj přítel je řidičem dálkové dopravy a jeho hodný zaměstnavatel nás poslal z části na pracovní cestu a z části na dovolenou.

Cesta byla velice dlouhá, ale touha po tom se dostat do zahraničí pro mě byla tak silná, že mi to absolutně nevadilo. Bohužel se nám ve Francii stala komplikace s autem a přítelův zaměstnavatel musel přijet s druhým autem, čímž nás zachránil a pokračovali jsme v cestě. Cestování druhým autem bylo poněkud náročnější, jelikož auto nemělo klimatizaci a do takových veder, které jsou ve Španělsku to není ideální. Nikdy nezapomenu na ten moment, kdy se auto rozbilo, a já si říkala, že je to naprostý konec, že se vracíme zpátky domů a je po dovolené.

I když cesta byla náročná, tak jsme se dostali do Španělska, a to přesně do Barcelony. Zaparkovali jsme kousek od pláže, která nebyla v turistické oblasti, ale přesto byla nádherná. Ten moment, kdy jsem uviděla moře, byl nepopsatelný, byla jsem prostě šťastná a pořád jsem si říkala, zda to není jen sen a já stále spím. Právě na této pláži jsem zažila největší překvapení na světě a tím bylo to, že mě můj přítel požádal o ruku, a sice u moře, což jsem ani ve snu nečekala.

Žádost o ruku proběhla tak, že jsme si na pláži položili ručníky a já si sedla na svůj- V ten moment si přítel začal klekat a já si v hlavě říkala pouze to, proč si sedá na můj ručník, když vedle mě leží ještě jeho. Když se mě zeptal, zda si ho vezmu, seděla jsem jako opařená a nebyla jsem schopna ze sebe vydat jedinou hlásku. Po uběhnutí asi 5 minut jsem se konečně vzpamatovala a řekla jsem mu, že si ho vezmu. Trvalo mi ještě několik hodin, než jsem uvěřila tomu, že se to opravdu stalo a skutečně jsem snoubenkou mého snoubence. Žádost o ruku byla naprosto nečekaná, myslela jsem si, že tento moment nikdy nezažiji a už vůbec ne u moře.

Barcelona byla velice zajímavá, ochutnali jsme několik zdejších pokrmů a zjistili jsme, že tu mají dobré pivo. Je krásné se procházet po městě, které není přímo v turistické destinaci a kolem Vás se nevalí masa turistů. Při naší cestě jsme dále pokračovali do Madridu, což bylo pěkné město, ale je tam velice sucho. Velikým překvapením bylo, že se zde dá nakoupit v supermarketu daleko levněji než u nás v ČR. Celkově zde nebylo nějak moc draho, což bylo velice příjemné.

Určitě všem doporučuji se projít po Španělských městech a pozorovat místní kulturu, i když je zde velké horko. Nakonec jsem se podívali do Valencie, kde jsem zastavili u krásné pískové pláže a bylo to naprosto úžasné. Musím říci, že se mi z této pláže vůbec nechtělo, jelikož jsem věděla, že už nás čeká zpáteční cesta do Prahy. Jediný problém, který jsme na této dovolené měli, bylo to, že Španělům se nechtělo vůbec mluvit anglicky, ale i přesto jsme se dokázali vždy domluvit.

Bohužel i po cestě zpátky domů se dostavil problém s autem a vypadalo to, že snad do České republiky ani nedojedeme, ale nakonec jsme to nějak zvládli. I když se mi z dovolené nechtělo domů, tak v ten moment co jsme přejeli hranice jsem byla nezkutečně šťastná, že slyším češtinu a všichni mi rozuměli, co jim říkám. Tuto dovolenou jsem si náležitě užila a za to hlavně děkuji mému snoubenci. Už nyní se těším na příští léto a snad se opět podívám k moři, ale tentokrát se chci podívat do jiné země a chci poznat i další světové kultury.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/