Hokus pokus Mirákulus

Autor
Asi každý, kdo má děti, už minimálně slyšel o místě jménem Mirákulum. Tenhle zábavní park s tematickými zónami včetně dětské zoo, bludiště, akvaparku a trampolín je jako dětský ráj. A pokud jste hraví rodiče, tak si kouzlo Mirákula můžete užít taky. 

Pohyb děti potřebují, pohledem po okolí na místě se mi potvrdilo, že opravdu většina dětí po roce distanční výuky přibrala a také nedostatek pohybu a sportovních kroužků ubral na šikovnosti. Však byl už lékaři hlášen zvýšený počet úrazů, co se zase mohou hýbat jako dřív. Takže hurá, děti, hurá skočte zpět do pohybu!

Náš problém není ani nadváha ani neobratnost. Co jsme během prázdnin řešili (a celkem úspěšně pořešili!) byl strach ze tmy a z výšek. Po výškách jsme tu lezli ažaž a kdo si myslí, že v Mirákulu je vše jen venku na vzduchu, tak se hluboce mýlí, protože nezná místní podzemní temné chodby! A já proč mají v suvenýrech zrovna ty baterky, že jo… Vlítla jsem na klouzačce do temnoty, ani jsem nemrkla. Nutno říct, že jsem ani moc neječela, ale trochu bezpečnější jsem se přeci jen cítila ve výškách. A i to je co říct!

A co dál? Je to na vás, co všechno stihnete. Jestli se ztratíte v bludišti, budete tvořit v dílničkách, projdete naučnou lesní stezku, mrknete na představení v amfiteátru, nabídka je opravdu široká a asi nikdo nemine praktických důvodů na závěr Vodní svět. 
Ale z Mirákula se ještě můžete přesunout: buďto na projížďku tankem nebo úzkokolejnou železnicí. My zvolili druhou možnost, na konci trati pak byly ještě další atrakce. Nebo samozřejmě můžete absolvovat oboje.
V Mirákulu je rozhodně zábava (minimálně) na celý den!
Byli jste nebo se chystáte? Co se Vám líbilo nebo co Vás láká nejvíc?!

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *