Osobně a ze srdce

Autor

Před Vánoci většina lidí má silnější potřebu někoho potěšit. Ať už malé či velké lidi nebo zvířátka. Možností je spousta. Dnes nabídneme jednu velmi levnou a přitom velmi efektivní alternativu. Jako bonus se u toho děti zabaví a ještě je to pro ně lidsky prospěšné.

Krok první.

Rozmyslete si, koho chcete potěšit. Na posílání dárků poštou už není moc prostoru. Leda teď hned akce. Ale ještě je tu čas na přípravu a přímé předání osobní. Rozhlédněte se, jistě máte někde v okolí Domov seniorů, Léčebnu dlouhodobě nemocných nebo podobné zařízení. Nejsmutnější je totiž hlavně o vánoční čas pocit samoty. A je úplně jedno, jestli ponesete veledar, nebo jestli přinesete upatlané přáníčko. Stačí totiž, že s dárečkem přinesete sebe. Váš čas, vaši chvilku, která bude rozhodně oceněna.

Krok druhý. 

Vytvořte přáníčko. Jistě je mezi vámi mnoho skrytých talentů. Když vídám každý rok, co kdo dokáže vytvořit, jen valím oči. ALE přesto mě to jako ruční nešiku neodradí a sama tvořím. Protože je to z lásky a od srdce. A i když to nevypadá všechno zrovna jako umělecké dílo, ale výtvor tříletého dítěte. Nebudu dávat přímé nápady. Můžete lepit, střihat, kreslit, ale i kupovat. Protože pořízení přáníčka v rámci druhého kroku je velmi individuální. S dětmi to k tvoření přímo láká.

Krok třetí.

Spojíte první dva body. Vezmete přání a hurá s ním a s úsměvem za někým, kdo možná ani nikoho nečeká. Ideálně se předem domluvit v zařízení, stačí zavolat, nebo se stavit. Sami vám i poradí, co by se hodilo. Můžete přidat cukroví, časopis, knihu nebo nějakou drobnost s mašličkou, ale není to nutné. Vidíte? Není to těžké. Moc vás to nestojí. Jen překonat prvotní ostych. A nebudete litovat. Vaše srdce se bude tetelit a zapomenete na aktuální shony Vánoc. Že nemáte vše nakoupeno. Že toho nemáte dost. Že nemáte všechno vycíděno. Dojde vám, že o tom to totiž není.

Jde to raz, dva, tři. A co je na tom nejkrásnější? Že nejen potěšíte, ale třeba si najdete i nové přátele. Novou spřízněnou duši, za kterou se budete rádi vracet i v neadventním čase.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/