Léto mě nabíjí!

Autor

Jsem 71letý senior, žiji na malém městě a být sám, tak by ze mne byl starý jezevec. Naštěstí mám činorodou, aktivní manželku a rodinu dcery, které mne z nory, do které podvědomě zalézám, vytahují takzvaně do světa.

Zprvu, když začnou jmenovaní předkládat návrhy na výlety, tak si řeknu, třeba na ně nedojde a budu si dál ve své bublině, ale když přijde už na tvrdo k realizaci, tak už nezbývá než se s manželkou či dětmi vydat. Nakonec jsem spokojen a dlouho ještě žiji ze zážitků.

Vím, že v této soutěži budou přispěvatelé opěvovat léto a já vám zde napíši, jak mě přelstila manželka. Loni jsme si jako penzisté 10 let v důchodu na nátlak manželky zakoupili elektrokola. Nu, jak to se mnou chodí, oponoval jsem, že už to nestojí za to. Nakonec už rok oba vydatně jezdíme, někdy společnou trasu, jindy každý sám v jiném čase a i třeba jiný okruh okolo našeho města na Vysočině.

Ani nedokážu popsat, jak mně pohledy na krásnou letní Vysočinu nabíjí energií a elánem, to jsem já –  skeptik nečekal. Bonusem navíc je, že si projedeme i malé vesničky, ve kterých jsme v okolí nikdy nebyli, a všude něco nového objevujeme. Bonusem je potkávání se s přáteli a i dřívějšími spolupracovníky penzisty, kteří v okolních vesničkách žijí. V pohodě popovídáme, zavzpomínáme a jsme rádi, že se zase vidíme. O prázdninách s námi po okolí jezdil i 16letý vnuk. Nepotřeboval navigaci, měl přece dědu a babi.

A jak na mne jde rodina dcery? Zeť s vnukem například vědí, že jsem fanda Slávie, tak jednou za rok mne vytáhnou na naši pánskou letní fotbalovou jízdu na zápas klubu Slávie (v mládí jsem hrál fotbal okresního formátu).  Letos jsme byli na zápase v srpnu v Praze. Já bych se sám již do Prahy autem nepustil, tak jsem měl od zetě jako vždy vše zařízené- Když jsme zapadli do roje fandů, tak jsem i zapomněl na svůj věk a zdravotní problémy. To je vidět i na fotografiích, které z této naší akce přikládám. Moc pěkně jsme si celý výlet do Prahy užili. I toto mi zpestřilo letošní horké léto.

Pobyt v tropických vedrech už mě zdravíčko nedovoluje, ale pobyt ve wellnessu v pivních lázních v Poděbradech mne čeká na konci léta. Moc se tam těším, už jsme to jednou absolvovali, a procedury, ubytování, strava, ty nám povýšily zážitek z procházek celými Poděbrady na rozmazlující luxus.

Jakmile se trochu ochladí k využívání kola, budeme s manželkou chodit i delší vycházky s hůlkami, jejichž výhodnost jsme objevili až s boomem posledních let. Zprvu jsme se skoro styděli s nimi vyrazit, nyní klidně i přes město, jen na sebe s ostatními známými chodci statečně máváme.

Také se potkáváme s rodinou, jeden mladší příbuzný dostal k narozkám certifikát na jednodenní využití neobvyklé motokolky, tak nemohlo být jinak, než že jsme ji spolu s švagrem také na chvíli vyzkoušeli.

Samozřejmostí jsou letní práce okolo domu a na zahrádce. Jsem rád, že jsme s manželkou pospolu 46 let a přál bych si i nadále ještě několik pěkných let. Jen budu asi i dál potřebovat, aby mne ti naši k nějaké té aktivitě mimo domov vybídli, nakonec jsem pak velmi spokojený manžel a děda.

Na tomto místě přeji vám všem čtenářům hodně krásných letních zážitků z cest po dalekých či blízkých krajích a hodně vzájemného pochopení.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *