Moje cesta k letnímu cestování

Autor

Vážení čtenáři, jsem seniorka ve věku 68 let. Celý život jsem byla oplácané postavy, až jsem se dostala do kategorie vysoké obezity. Tak se mi s větší námahou pohybovalo, a tím i při cestování to nebyl stoprocentní zážitek. Až v penzi, kdy mám čas, konečně jsem začala myslet také a hlavně na sebe. Tak jsem se do sebe „pustila“, zhubla jsem přes 20 kg, pak následovalo formou plastických operací odstranění největších převisů na těle, které dopadly OK. Objevila jsem v sobě znovu elán, pohyblivost a získala i potřebné sebevědomí. Teď jsem spokojená a i na cestování se mnohem více těším, užívám si jej a nejvíc samozřejmě v létě. Tak jsem vám v předchozích řádcích popsala mou trochu delší cestu k cestování, a teď už se s vámi podělím o mé následné výlety.

Pro zlepšení fyzické kondice jsem si loni koupila elektrokolo a zdatně na něm brázdím spolu s manželem (71 let) naší krásnou Vysočinu. Zde objevujeme nové krásné přírodní scenérie a zajedeme do každého koutu v okolí. To jsou doslova, jak by řekl klasik, krásná panoramata, tak vás, vážení čtenáři, k nám na Vysočinu srdečně zvu. Pro pozvání posílám foto mé rodné vesnice Hluboká u Krucemberku. Na snímku je zachycen i rekreační rybník Řeka, do kterého přitéká kousek od pramene řeka Doubravka. Nedaleko se nachází rybník Dářko, hojně navštěvované je též Údolí Doubravky a památka UNESCO  –  kostel ve Žďáru n Sázavou.

Jak všechna tato místa objíždíme na elektrokolech dokumentuje další snímek z našeho seniorského cyklistického výletu. Prostě zbožňujeme výlety a pobyty v našem krásném Česku.

Nu, a abychom se podívali za hranice našich možností věku i zdravotního stavu, tak nás dcera s rodinou každoročně bere na společný pobyt. Loni a letos jsme navštívili naše sousedy na Slovensku. Poznali jsme jinou krajinu, jiné zvyky a líbilo se nám to též hodně!

Loni to byl pobyt v Martině a okolí, Vyšlapali jsme všichni na hrad Strečno,vyjeli jsme si na Chopok, zde tedy lanovkou, a vykoupali jsme se i v termálních lázních Turčianské Teplice. Zážitky to tedy byly všestranné.


Strečno. Manžel se dívá na Tatry z Chopoku


Já s manželem jedeme lanovkou z Chopoku.  Zde vidíte, jak já, dokonce i s otevřenou pusou, vstřebávám krásné výhledy

Letos od dcery padla volba na pobyt v Bratislavě, kde jsme my nikdy nebyli. Jsme MÓC rádi, že se tento pobyt uskutečnil a všem doporučuji Bratislavu též navštívit.

Prošli jsme společně veškeré zajímavosti. Navštívili jsme bratislavský hrad, který je sídlem slovenského prezidenta, mosty, Děvín i mnoho náměstí – a že jich v Bratislavě je dost. Obdivovali jsme i večerní osvícenou Bratislavu z věže UFO nad mostem z výšky 110m, což je prostě nádher. Krásné zážitky z této cesty i po návratu doma spokojeně vstřebáváme.

Z Bratislavy vám přikládám naše následující fotky:


Noční pohled z UFO na Bratislavu


My na Děvíně


Soutok Moravy a Dunaje


Naše tři generace na procházce Bratislavou

Všude je krásně, když je člověk ZDRÁV a v POHODĚ, a to i ve vyšším věku. Doporučuji vám všem popsaná místa navštívit. Snad ještě i pro nás přibudou další zážitky z cestování.

3 comments

 1. Paní Věrko, krásně napsané a moc hezké záběry na fotkách. Osvětlená noční Bratislava je moc krásná, a na soutoku Moravy a Dunaje je dokonce nějaká malá zřícenina.
  Přeji Vám hodně radosti z dalších výletů. Máte překrásného koníčka.

  1. Mačko, ta na fotce malá zřícenina-je část hradu Děvín, na který jsme vystoupali.Nad celým příspěvkem shora redakce umístila mé foto loni navštíveného hradu Strečno.

   Náš život má i stinnou stránku-máme od útlého věku psych. váž. nemocného dospělého syna,nyní se vzhledem k jeho zdr. stavu o něho dál nemůžeme nepřetržitě starat, tak i v době našeho odpočinku nám tato situace jde myslí,o to víc si vážíme i svého zbylého zdraví,abychom i synovi byli co nejdéle s láskou užiteční.Sílu čerpáme i z výletů ať vzdálených či na kolech v okolí.
   Děkuji za hodnocení: Věra

 2. Opravuji ve svém sout. příspěvku,navštívili jsme hrad(není sídlem prezidenta) a prezidentský palác
  Děkuji.
  autorka Věra Š

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *