Ostrava!!! stojí za návštěvu!!!

Autor

Rádi děti seznamujeme s naší zemí a místo, kde jsme ještě nebyli, byla Ostrava. Jakkoliv to nemusí znít na první pohled lákavě, opak je pravdou. Něco takového jen tak někde neuvidíte. Obří monstra, industriální stavby, ale také hrad a haldy a se všemi zmíněnými neuvěřitelné výhledy. (a pro nás středočeské a polopražské opětovně nezvykle milí lidé)

VÝHLEDY
To je to, co mě napadá jako spojenec. Dole se člověk cítí jako mraveneček ve světě obrů, pak popojede nahoru a má úžasný výhled. Ať už v centru industriálních Vítkovic nebo na vyhlídkové věži nové radnice. Připravte si tedy foťáky a pokud máte strach z výšek, tak i hluboký nádech a výdech do zásoby.

BOLT TOWER
Já osobně se můžu pochlubit, že jak jsem dřív měla divný pocit z volného prostoru pod sebou (průhledné schody např.), tak po absolvování Bolt Toweru mi průhledné výšky relativně běžné výšky pod nohama už nedělá problém. Aby ne, mám za sebou nejvyšší geografický bod Ostravy, 235 metrů adrenalinové lávky a ještě se jedná o stavbu roku 2015. Kdo se bojí, ať jde do výšky! Naštěstí nahoře dělají kafe, takže se tam dá vyklidnit.

NOVÁ RADNICE
Přístup na tuto vyhlídku připomíná opravdu návštěvu úřadu, kolem pobíhají místní zaměstnanci, spousta dveří, mnoho informací, velké haly, schody, ale pak… Vejdete do výtahu a ten vás přesune nahoru, do jiného světa. Vyhlídková terasa Nové radnice je ve výšce 73 metrů, celá rozhledna má pak 85,6 metru. Za jasného počasí je vidět dokonce panorama Beskyd a sousední Polsko. K dispozici jsou tu silné dalekohledy a často také průvodkyně. A cestou tam či zpět nelze minout místní suvenýry, bo Ostrava je fajna!

  

SLEZKOOSTRAVSKÝ HRAD
První zmínky o hradu pochází už ze 13. století, ale hrad byl často a hodně pustošen, zasáhly ho povodně, oheň i bombardování… dokonce se o něm psalo už i jako o zřícenině. Už jen proto stojí za to přijít obdivovat, že se „nedal“ a už zase stojí a nabízí opět krásnou vyhlídku. Také má až kouzelné, pozitivní energií napěchované místečko v kapli. Kdo má raději temnější místa, může se mrknout do mučírny nebo hrad navštívit v době „strašení“. A koho naláká kultura, tak kromě mnoha koncertů a festivalů nelze přehlédnout, že se tady konají také Letní Shakespearovské slavnosti!

 

 

 


A CO DĚTI?

Kromě industriální části a centra jsme samozřejmě zařadili i „dětské“ zájmové oblasti, které vám představíme v dalším článku, a na které už určitě potomky nalákáte, pokud se to zatím nepovedlo s Pendolínem, hradní mučírnou nebo Bolt Tower. Těšit se totiž můžete na zprávy ze zoo, gyroskopu, doubledeckeru nebo U6.

P.S. EKOKOLOBRNDA
A prý celkem nově mají v Ostravě sdílené elektrokoloběžky a tak jsem si ji poprvé zkusila a okamžitě zamilovala… Samozřejmě jsem měla tu od Bolta, a taky že jo, byla jsem fakt rychlá jako blesk… teda jako Bolt!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *