Pozvánka do KOVOZOO

Autor

Tolik toužebně očekávané prázdniny jsou v plném proudu. Ta volnost a svoboda ale přináší nejednu vrásku nám rodičům, neboť 60 dnů je doba dlouhá a zajistit permanentní zábavu snad ani není v našich silách.

Kamarádka mi ale vždy radila: „Hlavně nepodléhej, nepanikař a nesnaž se vyplnit každou volnou chvilku. V nudě je totiž ukrytá kreativita a to bys koukala, jak schopné a důmyslné umí děti být, když se jim do toho nevměšujeme.“ Slyším její slova a přitom koukám, jak se mi vlastní děti zase zašily s mobilem v ruce. Když běsním a mobil zakážu, chodí mi po domě od ničeho k ničemu, dokud nevymyslím zábavu já. Nic je nebaví, všechno je nudné…. ach jo… Takže po dni galejí, kdy je nezbytné být doma a vyprat, vyžehlit, navařit…, bereme další den do zaječích. A pro vás mám bezva tip na výlet.

Dlouho jsme ji měli v merku, dlouho jsme se chystali a konečně přišla ta chvíle, kdy na ni došlo a vyrazili jsme do ZOO! Ale ne jen tak ledajaké, vyjeli jsem si do jediné Kovozoo v Evropě. Cesta nebyla nikterak únavná, máme ji totiž za humny. Pyšníme se jí u nás na Moravě ve Starém Městě u Uherského Hradiště. A že se je na co koukat. Hned vám vyvstane pořekadlo Zlaté české ručičky. Co ty toho dokážou, až vám zůstane rozum stát. A z čeho všeho člověka napadne tvořit hotová umělecká díla. Děti rázem zapomněly na mobil a nudu, běhaly sem a tam a zkoumaly z čeho je jaké kolečko, matička, řetízek…Když se svaří dohromady stojíte pak třeba vedle buvola, žirafy nebo koně.

Složitého hledání KOVOZOO budete ušetřeni, sjedete jen z hlavní cesty a auto necháte na prostorném odstavném parkovišti. Před vstupem do ZOO vás uvítá námořnická loď s prolézačkami a po přesně 97 schodech můžete vystoupat i na maják, odkud máte parádní výhled. I vstupné do areálu vás nijak neomráčí, za rodinné vstupné utratíte 330 korun, takže vám zůstane i dost penízků třeba na oběd v místní moderně zařízené jídelně schované hned vedle muzea veteránů, které je také součástí KOVOZOO. Stejně jako třeba muzeum starého zemědělského nářadí, bludiště i prolézačky z pneumatik. Pokud jste spíše technický typ, dáte zřejmě přednost důkladnému průzkumu malého cestovního letadélka nebo sledování fungování přilehlého vrakoviště z ochozu střech.

Zkrátka neváhejte a vydejte se na výlet. Krásné léto plné zážitků a prožitků přeje

Lenka

3 comments

  1. Kovozoo jsem navštívila minulý týden a byla jsem nadšená. Opravdu hezké, nápadivé výtvory. Výstup na maják taky pěkný zážitek.

  2. KOVOZOO je i pro nás sázka na jistotu, každý rok se vydáme omrknout nová „zvířátka“. Tam je to fajn v tom, že si můžeš sednout v klidu na lavičku do stínu, děcka si zatím proběhnou exponáty, pídí se po tom, z jaké části šrotu bylo co vyrobeno. Vzhledem k velikosti areálu je má člověk pod dohledem. Kluky baví letadlo, dřevěná motorka, vždycky se těší, jak si zazvoní na zvony. Mě zase baví moc dobrá zmrzlina v bufetu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *