Minikurz hvězd – díl 5.: Minikorálkové třpytivky

Autor

Vánoce se už kvapem blíží, advent uteče jako voda, a budou tady. Takže další návod je taky tady. Tentokrát jsem se inspirovala stavebnicemi, které nabízí internetový obchod Korálek. Při postupu mi radila dcera, protože si zrovna tento balíček koupila, a tak hned věděla, jak na to. Sama bych na to taky přišla, ale až po chvilce zkoumání a zkoušení systémem pokus – omyl. Někdy to tak dělám. Zkouším hvězdu sestavit podle obrázku, začínám 3x nebo i 4x, než přijdu na to, jak to má být správně. Ale pak už je to jednoduché. Myslím, že když Vám to tu naservíruju krok po kroku, tak to taky hravě zvládnete, už jste přece zkušené korálkářky.

Spotřeba:
tenký, měkký drát o průměru 0,3 mm, délky asi 1 metr /měděný/
korálky o průměru asi 2mm
korálky větší
korálky ještě větší
Pěkně to vypadá, když zvolíme kontrastní barvy. Drobné korálky v jedné barvě, větší a největší v jiné barvě, nejlépe stejné nebo podobné.

Ustřihneme drát a navlékáme 1 největší korálek, 4 nejmenší, pak drát provlečeme prvním nejmenším korálkem, vznikne kroužek. Jeden konec si necháme krátký, na dlouhý budeme dále navlékat.

Utáhneme. Navlečeme zase 4 drobné a spojíme do kroužku. Snažíme se mít kroužky těsně vedle sebe.

Ještě jednou navlečeme 4 drobné korálky a spojíme do kroužku.

Kroužky si srovnáme, jak vidíte na fotce. Dále navlékáme 1 největší korálek a pokračujeme stále stejně. Velký korálek střídáme se třemi kroužky ze 4 malinkých korálků.

Takto navlečeme střídavě 6x / 1 velký korálek a 3 kroužky/. Pak to celé spojíme do kruhu. A to tak, že drát provlečeme 1 velkým korálkem, ale i 3 drobnými korálky. Drát musí čouhat tam, jak vidíte na fotce.

Tak a teď už chybí jen cípy. Takže navlečeme velký korálek, hned za něj 2 střední ( původně tam měl být jeden, ale když je v jejich velikosti větší rozdíl, tak jsou hezčí dva. Posuďte sami na poslední fotce). Pak 4 drobné, ale teď drát provlečeme prvním drobným jinak – viz foto. A utáhneme.

Pak navlečeme 2 střední, 1 velký, pak provlečeme přes drobný korálek – viz foto, pak střední, a opět přes drobný korálek. A je hotov první cíp hvězdy.

Pokračujeme 1 velký, 2 střední, 4 drobné, provléct, 2 střední, 1 velký, provléct. (To není kočičí hlava!)

Tak dlouho, až uděláme všech šest cípů.

Zbývajicí dráty zamotáme a ustřihneme, jak už jsme zvyklí.

Pro inspiraci – tyto hvězdy v různých barvách.

Tak vidíte, že to nebylo vůbec těžké, že? To zvládne každý!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *