U Balatonu

Autor

Když jsme v pátek opouštěli Českou republiku, vypadalo to, že nás čeká pěkné počasí. Po asi 7 hodinách cesty jsme přijeli k penzionu v městečku Kaszthely na západním pobřeží Balatonu, kde jsem se ubytovali a padli vyčerpáním. Počasí nás nepotěšilo, bylo asi 17°C a poprchávalo. Dalším pro mě nemilým překvapením hned po příjezdu byl fakt, že Maďaři anglicky nemluví (naštěstí alespoň trošku rozumí), za to perfektně zvládají němčinu, na rozdíl ode mě. Když jsme se vyhajali, vypravili jsme se nejprve k pobřeží a potom do centra na dlabanec. Naměstí bylo pěkné, bohužel nemám fotky, páč jsme nechali paměťovou kartu v notebooku doma. Restaurace, kde jsme večeřeli byla velice útulná, obsluha příjemná (anglicky mluvící :)) a ceny velice rozumné. Já ochutnala rybí polévku (ještě musím podotknout, že jsem odjížděla s bolestí v krku a zvýšenou teplotou, takže jsem preferovala „tekutou stravu“) a přítel si dal maso z grilu (hovězí, vepřové, kuřecí, slanina a klobása) a hranolky, já pila čaj, přítel pivo a platili jsme cca 5800 Ft což vychází na cca 520 Kč.

Druhý den po snídani jsme jeli na poštu poslat pohledy a pak přítel vymyslel cestu do jiného města, vzdáleného asi 70 km, kde měli být lázně, ty jsme ale nenašli, a tak jsme se vydali k nábřeží. Město se jmenuje Siófok a tohle jsme viděli u pobřeží…

Lodičky..

… miniškebličky…

… a krásný park.

Cestou nazpět jsme zastavili v jiném pobřežním městě. Tam se nám líbili domečky.

a ještě o kus blíž ke Keszthely jsme se stavili na moc dobrý oběd tady.

V Keszthely je krásný zámek.

s nefunkčními slunečními hodinami (všimněte si číslice 4)

a se spoustou ruzných koní.

Na závěr jsme se vrátili na pobřeží (byli jsem tu už den před, ale bez foťáku) nakrmit kačeny. Konečně vykukovalo i sluníčko a tak se objevila duha.

A další den po snídani jsme sedli do auta a jeli směr Vídeň. Tento hrad nás zaujal už při příjezdu. Stojí na široko-daleko jediném kopci.

Cestou jsme se zastavili ve městečku Soprón.

a ještě tam na nás číhal lev…

A teď už jen Vídeň a Schönbrunn…

… a zoo. Škoda jen, že takové počasí jako ve Vídni nebylo u Balatonu.

ještě mám jednu fotečku, takhle se s námi Balaton loučil..

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na