Studio pro ženy

Autor

V mém okolí se rodí a chystají na svět další a další děti, babyboom zřejmě ještě neskončil. Proto bych Vám ráda podrobněji představila Studio pro ženy Magdaleny Mikulandové. S touto příjemnou ženou se na našem webu virtuálně setkáváme pravidelně již celý rok. A reálně? Těšte se, chystáme se Studio vyzkoušet Na vlastní kůži!

Nestátní zdravotnické zařízení Studio pro ženy založila porodní asistentka Magdalena Mikulandová v roce 1993 Karlových Varech. V té době bylo studio zaměřeno především na specializovanou až nadstandardní přípravu těhotných k porodu a následnou poporodní péči. V roce 2000 bylo otevřeno druhé Studio pro ženy – v Praze. Nabídka služeb se postupně v obou městech rozrostla o oblast gynekologie, fyzioterapie a psychologie. Od roku 2007 přibyla třetí pobočka, a to v Říčanech u Prahy. Služby se opět rozšířily, takže nyní jsou v nabídce také fitness aktivity, kurzy snižování nadváhy, rehabilitační služby a další aktivity zejména pro děti a miminka.

Ve Studiu pro ženy pečují o své klientky porodní asistentky, dětské, zdravotní a dietní sestry a kvalifikované učitelky. Ačkoliv Studio ve svém názvu „nese“ ženy, samozřejmě ani muži nejsou coby klienti vynecháni. Jsou důležitou součástí života ženy, a aby je doba těhotenství, porodu a dalších „ženských záležitostí“ neminula či příliš nepřekvapila, a aby věděli, jak své milé pomáhat, mají různé možnosti se vzdělávat a připravovat i oni.

Děti jsou dnes již obvyklými a častými klienty. Cvičit, tančit, nebo plavat mohou už s maminkou v bříšku a pokračovat poté i samostatně, respektive „vedle maminky“. Vzhledem k tomu, že jsou některé aktivity, do kterých se zapojení dětí nehodí, nabízí Studio u určitých cvičení (např. Cvičení po porodu) jejich hlídání. Nezapomíná se zde ovšem ani na seniory, kteří se mohou zapojit do cvičení vhodného pro jejich věk i zdravotní stav.

Kdo to má do Prahy, Říčan a Karlových Varů daleko, může si objednat DVD nebo knihy o těhotenství, porodu a šestinedělí a studovat samostatně doma. A jelikož i my jsme zde toho za uplynulý rok s paní Mikulandovou hodně probraly, nabízíme Vám soubor všech odkazů na články, které jsme pro Vás vydali. Jistě si tam najdete to své, co Vás zajímá.

Rodina21 a Magdalena Mikulandová (Všechny články najdete pod štítkem M.Mikulandová nahoře u článku)

  • Těhotenská Abeceda  (1-3)
  • Cvičení obecně, pro děti a pro těhotné (1-3)
  • Bylinky v těhotenství
  • Šestinedělí
  • Otázky čtenářek

Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na tu další!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na