(D)Ocenění toaletního papíru

Autor

Některé věci nám přijdou úplně běžné, obyčejné, denní. Současná mladá generace nemůže ani uvěřit, že něco takového jako toaletní papír dřív prostě nebyl k dostání. A o to šokující může být informace, že ještě v dnešní době je 2,5 miliardy lidí, to je více než ¼ populace, která nemá přístup k základním sanitačním zařízením, jako je kanalizace, voda, ale i záchody. V některých zemích jsou tak lidé nuceni k vykonání potřeby využívat otevřené veřejné prostory. Jedna ze tří žen na světě nemá možnost využívat hygienicky nezávadné WC. Proto připomínáme Světový den toalet.

Buďme tedy vděční, jaký luxus vlastně žijeme a posíláme také jedno z prvních doporučení na vánoční dárek… https://www.skutecnydarek.cz/p/zachod/

A nyní jako vtipný bonus (protože kdo má v okolí seniory, ví, co je často trápí a co často řeší…) jedno narozeninové tvoření naší čtenářky jar1.

Mám pro Vás nápad na originální a vtipný dárek, který jistě potěší každého oslavence. Je to dort, ale ne jen tak ledajaký! Tenhle je vyroben z ruliček toaletního papíru.

Co budete potřebovat:

  • 10 ruliček nejlépe barveného toaletního papíru,
  • karton,
  • nůžky,
  • šňůrku nebo silon,
  • krepový papír,
  • stuhy a měkký drátek,
  • fixy a svíčku

Postup: Sestavte si jednotlivá patra dortu. Z kartonu si vystřihněte tvar podle  3 ruliček druhého patra, který jsem tam dala, aby shora nebyly vidět díry.

Druhé a třetí patro jsem svázala silonem, aby ruličky držely pohromadě.  Nepoužíváme lepidlo, protože až se nám dort okouká, potom můžeme papír normálně použít. Když jsem dort sestavila, ještě jsem středem všechny patra prošila silonem, aby opravdu vše drželo na místě.

Každé patro ovažte pěknou stuhou. To ještě více zpevní dort, aby ruličky nepadaly.

Připravený základ dortu začněte zdobit. Můžete použít co Vás napadne : stuhy, květiny, chlupaté drátky, číslice… Číslice jsem vyrobila ze zbytku kartónu, dole jsem nechala asi 4 cm bílý proužek na zapíchnutí do ruličky. Namalovala jsem si je tužkou, vystřihla jsem je a potom jsem je z obou stran obarvila fixem.

Z krepového papíru v ruličce jsem si udělala několik mašliček, jejichž střed jsem svázala drátkem s korálkem. Mašlička se neváže ani nijak nemotá, jen se dlouhý proužek složí tak, že se přehnou konce přes střed dovnitř a svážeme.

Drátek se krásně dal zapíchnout do ruliček, nahoru jsem dala jedinou svíčku a bylo hotovo. Celý dort byl tak za hodinku hotový.

Při předávání jsem dort dala na veliký stříbrný tác a zapálila jsem opatrně svíčku a bylo to opravdu krásné.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na