Překvapení k narozeninám

Autor

Už jsem delší dobu nic nenapsala. Doufám, že nevadí, že si trochu zavzpomínám. V příběhu se vrátím na začátek léta.

Blíží se mé významné životní jubileum. S ním jsou spojené různé přípravy, aby oslava proběhla tak, jak má, a aby všichni byli spokojení. Restauraci mám už víc než rok předem zamluvenou, zákusky a listové pečivo objednané. A teď už se těším na sobotu, kdy se všichni sejdeme, a hezky to oslavíme.

Jdu večer ještě před spaním, tak jako každý den vyvenčit pejska. Moji Minnie. Normálně s ní chodím až k vratům. Dneska jsme však nedošly. Najednou něco zaslechnu. Tiché hlasy a nějaký pohyb. Okamžitě jsem se zarazila, psa jsem nenápadně odvolala. Hned mi došlo, o co jde. U nás je zvykem den před kulatými narozeninami, že někdo z příbuzných chystá oslavenci tajné překvapení. Domluví se parta lidí a večer nebo až v noci nazdobí plot fáborky z krepáku a balónky. Nechtěla jsem jim zkazit radost, tak jsem raději vycouvala. No jo, jenže kdo? Myslela jsem, že někdo z rodiny (neteře, švagr se švagrovou). Ten někdo asi doma nemá kalendář. Já mám narozeniny až pozíí, tak proč už dneska? V noci byl veliký vítr. Tak velký, že zhaslo i pouliční osvětlení. Bohužel, ráno byly balónky popraskané nebo vypuštěné. I tak jsem měla velkou radost!

Další den ráno jsem musela jet nakoupit. A po cestě jsem rozluštila tu záhadu. Kdo? A proč o den dřív? Jak jedu do toho obchodu, tak mi padne do oka další výzdoba. Je úplně ve stejném stylu, jak u mě. U mojí kamarádky, která slaví o den dřív než já. Tak teď už je mi vše jasné. Tentokrát ne moje rodina, ale naše společné, milé kamarádky nám udělaly obrovskou radost. Myslím, že to můžu napsat i jménem té druhé oslavenkyně. Kdysi tu s námi byla také a má přezdívku Prajzulka. Holky to vzaly jedním vrzem, ať nemusí druhý den znovu.

Jenže to ještě není všechno. Ráno, když jsme vstali a plot nazdobený, tak to možná nemile překvapilo moje dcery. Protože ony se na to taky chystaly. A to tuto noc. Tak co teď? Řekly si, že si to přesto užijí. Musely počkat, až půjdou všichni spát (hlavně já!). Vítr nejspíš někde potrhal dráty, protože pouliční lampy pořád nesvítily. Byla černočerná tma. Holky potajnu odvázaly ty prázdné balónky. Vše si vzaly dovnitř. Vyfouknuté se pokusily znovu nafouknout. To však neměly dělat. Ozvala se rána, jak z děla! Takže takhle ne! Nafoukly nové balónky, barevné i průsvitné s konfetama uvnitř. No jo, jenže teď jsou ve druhém patře, a potřebují je dostat postupně ven. Když budou běhat po schodech nahoru a dolů a dupat přitom, tak se určitě někdo vzbudí. Tak vymyslely zlepšovák. Jedna z nich skupinky balónků uvázaných na laně spouštěla oknem. Druhá je dole chytala. A tak se jim povedlo neslyšně je přemístit, kam potřebovaly. Pak je jen přivázaly k plotu a na branku umístily zlatou 60. Byl to ale úžasný výkon! Představte si tu úplnou, absolutní tmu, svítily si mobily.

Když už měly hotovo, uslyšely, jak jde partička výrostků ve veselém stavu. Hoši si svítili taky mobilem. Pod nohy, aby viděli, kam jdou. Ničeho by si v té tmě nevšimli. Jenže v inkriminovanou dobu projíždělo kolem auto a osvítilo balónky. Holky chtěly kluky odradit, tak Ivet začala štěkat. Na chvilku se zarazili, ale pak chtěli stejně škodit. Danča na ně zahulákala: Nechejte to na pokoji! Zarazili se, chvilku váhali, a pak kupodivu pokračovali dál v cestě. Ještě nějakou dobu je holky sledovaly. Měly obavy, aby je nenapadlo se vrátit. Ale ne.

Další ráno vstáváme. Já na plot moc nekoukám, však už byl nazdobený včera. Až mi manžel říká: „Podívej se, máš tam něco zlatého!“ To ta 60 zářila ve slunci! Aha, tak běžím ven podívat se zblízka. Plot zas nazdobený – paráda. Teď jsem si vzpomněla, že jsem večer v té černé tmě, viděla u plotu blikat světýlka. Protože byl už nazdobený, tak jsem myslela, že někdo přechází cestu a má kolo. To jsem asi viděla blikačku a nevěnovala jsem tomu víc pozornosti.

Nejvíc jsme se společně nasmály, když holky dopodrobna líčily postup, jak to dělaly, a já zas, že jsem taky něco zahlédla, ale to jsem vůbec netušila, co.

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/