Abeceda péče o tělo a pleť (1/3)

Autor

Může být mastná pleť dehydratovaná? K čemu je taky dobrý vitamín C? Co to je chlorella? A co vy na botox? A co vy na soutěž?! Vítejte v první třetině naší nové Abecedy, tentokrát s Hanou Pekhartovou.

A jako AKNÉ

Častý problém, který vzniká z mnoha důvodů. Vznik akné ovlivňuje především vnitřní situace – stresy, zdravotní stav, hormonální stavy, strava, životní styl apod. Lze ale proti němu celkem účinně bojovat i správnou a pravidelnou péčí o pleť. A to šetrným čištěním ráno i večer, pravidelným používáním pleťových masek, aplikací vitamínových sér atd.

B jako BOTULOTOXIN

Látka často využívaná v kosmetice a v estetické medicíně, především na vyhlazování vrásek, jako „Botox“ má však pouze dočasný efekt.

C jako CITLIVÁ PLEŤ

V dnešní době přibývá stále více lidí s citlivou pletí, což je dáno především prostředím, životním stylem, různými alergiemi atd. U péče o citlivou pleť je důležité vyvarovat se především parfemovaným přípravkům.

Č jako ČIŠTĚNÍ

Nejdůležitější součást každodenní péče o pleť. Čistit pleť bychom měli ráno i večer, ideální jsou čistící pěny, krémy či gely, kterými si čistíme navlhčenou pleť buď prsty, nebo speciálními kartáčky. Volba správného čistícího přípravku na pleť často významně ovlivňuje stav pleti. Největším úskalím je vysušování pleti nevhodným zvolením přípravku, čehož bychom se měli vyvarovat.

D jako DEHYDRATACE

Neboli snížení obsahu vody v těle/pleti. Právě pitný režim má největší vliv na hydrataci pokožky. Dále používání kvalitních hydratačních krémů, masek atd. Dehydratace pleti má za následek především vznik vrásek, nebo i popraskaných žilek. Pozor: i mastná pleť může být dehydratovaná.

E jako ELASTICITA

Pružnost pleti je ovlivňována především množstvím kolagenu v pokožce. Kolagen se nám v pleti tvoří pouze do cca 25. Roku věku, právě od tohoto věku je dobré klást důraz na kvalitní kosmetiku a pravidelnou péči o pleť. Nejlepší volbou je i používání vitamínových sér, které proniknou do spodní části pokožky a stimulují produkci kolagenu v pleti přirozeným způsobem.

F jako FOTOTERAPIE

Světloléčba nebo léčba vybraným spektrem nejčastěji slunečního záření (UVA a UVB), často užívaná i v případě dermatologické léčby kožních onemocnění jako např. lupénka, atopický ekzém, akné, vitiligo atd.

G jako GLYCERIN

Častá složka kosmetiky, velmi dobře udržuje hydrataci v pleti a činí pleť hladší.

H jako HLOUBKOVÁ PÉČE

Účinné přípravky v péči o pleť, které mají schopnost proniknout do spodní části pokožky, kde stimulují produkci kolagenu a podporují elastin. Jde především o hloubková séra, která se aplikují po vyčištění před nanesením hydratačního krému. Hlavní a častou účinnou látkou je především vitamín C.

CH jako CHLORELLA

Řasa, která je používána jako doplněk stravy a detoxikační prostředek. Blahodárně působí na organismus a velmi dobře pomáhá při řešení řady kožních problémů (akné, ekzémy, alergie atd.) Důležité je vybírat kvalitní osvědčené produkty a v kúře vydržet aspoň tři měsíce.

Děkujeme za spolupráci a informace!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *