Ty mě ale houpeš

Autor

Když se občas dívám na dovádějící děti, nechápu, že to všechno přežijí. V jednu chvíli visí za ruku ze stromu, hned potom lozí po zemi, dělají kotrmelce, běhají, skáčí…už jen ta poloha při spaní, kdy jedna noha trčí mezi tyčkami z postýlky dolů, druhá je pověšená na „zábradlí“ postýlky je pro mě nepochopitelná. Děti prostě mají rády akční zábavu a tak jsem tentokrát do tvoření zapojila celou rodinu a společnými silami jsme vytvořili jednoduchou (ale účinnou) houpačku.

Pomůcky:
silnější překližka (popř. pomocí lepidla Herkules slepit více tenčích dohromady)
kružítko
tužka
přímočará pila
vrtačka
pásová bruska (popř. smirkový papír)
lano
akrylové barvy
lak

Na překližku nakreslíme pomocí kružítka kruh v požadované velikosti, tento kruh následně vyřežeme přímočarou pilou.

Řez můžete zahladit buď pásovou bruskou nebo smirkovým papírem, aby nedošlo ke zranění dětí.

Pomocí kružítka určíme střed kruhu a v tomto místě vyvrtáme širší díru, kterou budeme provlékat lano. Nyní můžeme přistoupit ke zdobení houpačky. Dala jsem dětem na výběr z několika motivů, ale u nás prostě zvítězila beruška, takže jsem akrylovými barvami nakreslila na kruh černé tečky, hlavu s očima a červené krovky. Nakonec jsme celou berušku přelakovali bezbarvým lakem pro použití ve venkovní prostředí.

Jeden konec lana jsme pověsili na strom, druhým jsme provlékli berušku a lano zauzlovali. Houpačka byla na světě a ještě musela projít důkladným testováním.

Vím, že se podobné houpačky prodávají běžně v obchodech, ale tato je přeci jen úplně jiná, protože jsme ji udělali my a udělali jsme si ji podle svých představ a to prostě člověka těší stonásobně.

Tento článek byl zapůjčen s laskavým svolením Alči a jejího webu Tvořivé pracky (http://www.tvorivepracky.cz/)

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na