Krásná ve dvaceti

Autor

„Ve dvaceti letech jste dílem přírody, ve třiceti pozorujete první známky, jak vás opatrně poznamenává život, dál se o váš vzhled musíte zasloužit sami.“ (Coco Chanel)

Jak to děláš, že jsi krásná?

„… Všichni mladí lidé jsou přece krásní.“ Takhle mi na moji otázku odpověděla moje půvabná kolegyně z práce. Když jsem se nad její odpovědí zamýšlela, musela jsem jí dát za pravdu. A jak prohlásila slavná Coco Chanel, ve dvaceti letech je krása dílem přírody.

Krása je samozřejmě pojem relativní, ač se někdy vlivem módního diktátu snaží vměstnat do nějakých měřítek, in barev, předpisů a parametrů, není člověk ten, který by se líbil lidem všem. Já věřím, že polovina vnější krásy je krása vnitřní. Ta, která není vidět na fotografiích, ale která vás upoutá na člověku, teprve, když promluví, usměje se, podívá se vám hlouběji do očí…

DVACÍTKY

Možná vás trochu překvapím, ale hlouběji v pleti se první vrásky začínají tvořit právě okolo dvacátého roku věku. Pokud se dívka o svou pleť nestará nebo k ní přistupuje jako k ploše na malování různými barvičkami, může se jí takový způsob zacházení ošklivě vymstít. Během deseti let se pravděpodobně budou vrásky nepěkně vyjímat na povrchu.

Pleť

Dvacetileté krásky mají pleť většinou pružnou, dobře hydratovanou, bez vrásek.

Někdy se na mladé pleti setkáme s nevzhledným akné. Proti akné lze využít rozmanitou řadu kosmetických výrobků, od odličovacích vod, přes krémy a pleťové masky, protizánětlivé tyčinky, které by měly problematickou pleť zklidnit a projevy akné eliminovat. Pokud se přesto nedaří, je vhodné poradit se s kožním lékařem a akné řešit pod dohledem dermatologa.

Jak se starat o pleť ve dvaceti?

Pokud je mladá pleť bezproblémová, vystačí nám čistící krém či gel nebo čistící mléko. Na dočištění je vhodné použít pleťovou vodu, nanést denní krém. Večer je nutné pleť odlíčit odličovadlem a aplikovat noční krém s výživnou složkou. Pleťové masky se prodávají s mnoha účinky, skvělé je vyrobit si pleťovou masku z domácích surovin a naučit se takto pravidelně opečovávat.

Maska z jablek (proti akné)

Jedno jablko nakrájíme na větší kousky a povaříme v troše vody. Povařené jablko rozmačkáme vidličkou a po vychladnutí aplikujeme na obličej a dekolt.

Kvasnicová maska (pro hebkou pleť)

Tři lžíce droždí pečlivě smícháme se lžičkou medu a jedním žloutkem, doplníme trochou vlažné vody a nanášíme na obličej a dekolt. Po dvaceti minutách masku odstraníme.

Tělo

Stejně jako pleť, tak i tělo dvacetiletých je pevné a pružné. Nazřídka se už na takto mladém těle mohou objevit známky celulitidy. S celulitidou je potřeba bojovat co nejdříve, ať už úpravou jídelníčku a pitného režimu, vhodnými krémy, pohybem, tak například anticelulitidovými masážemi nebo lymfatickými drenážemi. Čím dřív budeme příznaky celulitidy likvidovat, tím větší je šance k úspěchu, že se nebude nepěkná pomerančová kůže rozpínat a zhoršovat.

Široká nabídka depilačních vosků, epilátorů a depilátorů uspokojí nároky mnohých žen, které sní o hladké pokožce bez chloupků.

K péči o tělo dále patří i manikůra dle výběru, pravidelná péče o nohy – pedikůra, pravidelné pohybové aktivity.

Vlasy

Každá žena chce být krásná. Ve dvaceti je mnohem jednodušší o svou krásu pečovat. Pravidelná návštěva kadeřnice by měla být samozřejmostí. Hezky upravené a kvalitně sestřižené vlasy dovedou zvýraznit přednosti obličeje a mohou pomoci odvést nedostatky do pozadí.

Oblečení

Dvacetileté dívky jsou odvážné a nebojí se barevně kombinovat, vrstvit, hrát si. I zde platí pravidlo, kdy méně znamená více a v jednodušším střihu vyniká přirozenost a krása mládí.

Slavné „dvacítky“

Pro mě je slavnou (a oblíbenou) „dvacítkou“ určitě Avril Lavigne (25). Miluju její písničky a celý styl, v němž přebíhá z image divoké skejtařky, přes punck – rokovou image až do Barbie… I její život je akční, barevný, emotivní. Přes svoje mládí se stihla jednou rozvést. Avril navrhuje oblečení pro vlastní kolekci Abbey Dawn a vytvořila parfémy Black Star a Forbidden rose.

Mezi krásné a slavné „dvacítky“ patří bezesporu Rihanna (22) O Rihanně je všeobecně známo, že do péče o svůj zevnějšek investuje pohádkové sumy. Zpěvačka, která nazpívala jednu z nejúspěšnějších písní světa Také A Bow, se nechává opečovávat v kosmetických salónech, na masážích, v kadeřnictví , kde požaduje tu nejvyšší kvalitu.

Ashley Tisdale (25) Tuhle americkou krásku mi sem doporučil můj syn. Je známá z role nafoukané Sharpay Evans ze slavného High School Musical. Pro generaci dnešních dospívajících je neodmyslitelným článkem ve výčtu současných favoritů. Musím uznat, že herečka, zpěvačka a modelka Ashley je velmi půvabná.

Tereza Kerndlová (23) A už jsme doma, respektive u rodačky z Brna. Terezu proslavila spolupráce s jejím slavným tatínkem, členství ve skupině Black Milk a na současné sólové dráze je neméně úspěšná. V roce 2006 se Tereza Kerndlová stala tváří značky Maybelline New York.

Dominika Kadlčková (21) Je kráska, o které možná ještě uslyšíme a jejíž kariéra modelky se zdárně rozjíždí. Předváděla v Miláně, Velké Británii, Číně. Nám je tato pražská rodačka známá z nekonečného seriálu Ulice, kde zazářila po boku Rudolfa Hrušínského v roli jeho vnučky Adriany.

Tajemství

Jaké je tajemství krásy? U dvacetiletých dívek možná žádné. Péče o přirozený půvab může být levnou záležitostí. Vhodné jsou kosmetické přípravky na přírodní bázi. Dodržování zdravé životosprávy, pitného režimu, dostatek spánku, pomáhá krásu uchovat i pro další desetiletí. A jak jsem napsala někde v úvodu, krása by měla vycházet hlavně zevnitř.

Pojďte si zavzpomínat, jak jste se cítily ve dvaceti? A jak se cítí současné „dvacítky“, líbí se vám?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *