Přišlo jaro, je čas změnit účes?

Autor

Jak jste na tom se změnami na své hlavě? Necháváte barvu na přírodě, střih na módních trendech, délku na praktičnosti? Měníte vlasy s novými vztahy a/nebo životními obdobími? Krátíte vlasy na letní sezónu? A už jste je někdy prodlužovali?

Za vlasového chameleona se považuje Hanna Pekhart, kterou z našeho webu znáte díky jejím radám o péči o pleť i o vlasy, prošly jsme společně celou abecedu na toto téma. Mohli jste si všimnout, že někdy měla na hlavě vlasy tmavé a někdy plavé. A nyní má za sebou další experiment, a to prodloužení vlasů. Pro milovníky drbů dodáme, že jí tuto změnu image daroval její přítel, zpěvák Sámer Issa. Hanna a její salón nám o vlasech a jejich prodlužování řekli více.

Hanno, jaké jsou vaše přírodní vlasy – barva, kvalita?

Moje přírodní barva je tmavší špinavá blond, ale už dlouho si vlasy nechávám od profesionálů barvit a zesvětlovat. Protože mám hodně jemné vlasy, znamená pro ně barvení určitou zátěž, proto jsem se vždy snažila vyhledávat salóny, které používají opravdu kvalitní produkty. Snažím se o ně dobře pečovat i doma, myslím, že ženy by si měly nechat doporučit svou péči na míru u profesionálních kadeřníků a používat kvalitní produkty. Je to opravdu znát, a přitom není potřeba mít v koupelně stovky přípravků. Já sama jsem minimalista, mám například jen šampón a kondicionér, plus lak na vlasy a pečující olejíček, tak, jak mi doporučili v ZZ Salónu, který se o mě stará.

Jaké varianty barev, délky a střihů jste za život vyzkoušela?

Já jsem prostě takový chameleón, mám ráda změnu a ráda zkouším nové věci. Mnoho žen u nás se stále trochu bojí změn, myslím, že by si měly víc hrát a experimentovat a užívat si to. Já to miluji, pokaždé když jsem v salónu, odcházím s jiným účesem, a i když se někdy úplně necítím v něčem novém, zjistila jsem, že je to většinou nezvyk a je jen otázkou času, začít se v novém stylu cítit dobře. Vyzkoušela jsem už hodně různých střihů, ale miluji zkrátka dlouhé háro, které podle mě vyzařuje ženskost a sex-appeal. Mé jemné vlasy ale bohužel zřejmě nikdy nedorostou do takové délky, proto jsem se rozhodla pro prodloužení u ZZ Salónu, a jsem nadšená. Zkoušela jsem i různé barvy, byla jsem zrzka i bruneta, ale nakonec jsem se vždy vrátila ke své oblíbené blond. Jsem prostě tělem i duší blondýna 🙂 Snažím se být ale kreativní a nezůstávat stejná, nyní jsem v mém domáckém salónu vyzkoušela nový trend pro tuto sezónu – „vlasový make-up“, a mé konečků vlasů si nechala jemně natónovat do tyrkysova. Co se týče střihů, miluji i ostře střiženou ofinu, ke které se vždy jednou za čas vracím.

Další odpovědi přenechala Hanna majitelce salónu ZZ, Zuzaně Zlámalové, která prodloužení provedla.

Jak dlouho trvá prodloužení vlasů?

Nasazení vlasů trvá zhruba 2-3 hodiny. Prodloužení vlasů provádíme tzv. metodou LOOP-in což je vlastní technologie, takový náš patent, se kterou se klientky zatím jinde nesetkají. Tato metoda je unikátní především v tom, že je velmi šetrná k vlastním vlasům zákaznice, řekla bych dokonce, že snad nejšetrnější oproti ostatním technologiím prodlužování.

Jak se starat o prodloužené vlasy a jak dlouho vydrží tak, jak mají?

Vlasy jsou pravé, tudíž péče o ně je standardní, včetně mytí, foukání, tvarování atd. Našim zákaznicím ale doporučujeme, nechat si u nás aplikovat čtvrtletně nebo půlročně speciální vlasovou kůru. Na doma je třeba snad jen vhodný kartáč, určený právě na prodloužené vlasy. Při česání nemusíme být opatrní, ba naopak, lepší je vlasy spíše bez obav důkladně pročesat. Naše klientky nás pak navštěvují zhruba každé 3 měsíce na úpravu a posunutí vlasových spojů.

Když pomineme prodlužování, jaké jsou trendy roku 2015?

Každý si v tomto roce najde svůj styl ale především je to rok romantický pro ženy. Doporučují se bohaté vlny, ať už ztracené nebo plážové, hollywoodské lokny, nesmíme zapomenout na krátké střihy, které jsou velice kreativní, i do nich se dá zakomponovat bohatá vlnitá patka nebo partie s vlnami. Prostě velice ženské styly.

I muži mají kreativnější střihy, delší a serioznější vzhled, samozřejmě sportovní look zůstává. Spolupracujeme s Italskými vlasovými stylisty z Milána a tak trendy máme z první ruky. Účesy jsou lehké na údržbu, prostě střihy i do metra. Nesmíme zapomenout na vhodný vlasový styling, ten dokončí Vaše domácí umění a můžete vyrazit do práce, na schůzku, diskotéku, párty, dovolenou a být in.

Nesmíme zapomenout na barevné kreace.
1) Vlasový make up hra světel a stínů pro změnu objemu.
2) Progresivní technika, postupné zvyšování nebo snižování barevných tónů.
3) Šik Šok je barevné zpestření ve vlasech. Život má být občas veselý.

Jak pečovat o vlasy na jaře a v létě?

První krok k úspěchu Vašeho účesu je mytí vlasů. Možná se zdá, že je to banální věc, ale špatně umytá hlava může zapříčinit lupy u kořínků, těžké vlasy a tím pádem i nekonečnou úpravu. Výběr šamponu je velice důležitý. Těžko Vám v nákupních centrech vyberou šampon, balzám, masku dle Vašeho typu vlasu a proto bych Vám chtěla doporučit nakupovat tyto přípravky v kadeřnických salonech. Nejsou o tolik dražší a vydrží déle.

A na závěr ještě k vám, Hanno, jak jste s prodloužením spokojená?

Původně jsem se bála, že péče o nové prodloužené vlásky bude složitá, ale naopak, je to velmi jednoduché, možná dokonce i jednodušší než bez nich. Navíc dle mého názoru, jedinečná technika prodlužování ZZ Salonu i jejich doporučená péče kvalitu mých přírodních vlasů dokonce o dost zlepšila, což mě velmi překvapilo.

Děkujeme a přejeme, ať vás dlouhé vlasy dlouho baví!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na