Dýňové náušnice

Autor

Letos to sice na žádnou strašidelnou party v kostýmech není, ale i tak si můžete vyrobit náušnice, alespoň se odreagujete. Ostatně dýně nejsou nutně jen halloweenské, ale zkrátka patří k podzimu.

Nejprve si nachystáme pomocí techniky zvané plstění dvě koule. Potřebujeme jen oranžové rounokus molitanu a plstící jehlu.

Odstřihneme si kus rouna a smotáme ho do kuličky. Dlouhým propichováním, kdy nám jehla půjde skrz kuličku až do molitanu, kouli zafixujeme, aby se nám nerozdělávala. Občas promneme mezi zápichy v ruce a tím zlepšujeme její tvar.

Teď už budeme jen krátkými vpichy po celém obvodu kuličku plstit. Čím déle budeme vpichy provádět, tím bude kulička menší, ale taky pevnější a kompaktnější.

Tímto způsobem si vytvoříme dvě stejně velké kuličky.

Vezmeme si režnou nit a jehlu a provlékneme ji skrz kouli. Na jedné straně si nechte dlouhý konec a na druhý navlékněte malé černé korálky tak, aby lemovaly obvod poloviny koule.

Nit opět protáhněte středem koule.

Takhle to udělejte 6x a získáte základní tvar dýně. Dlouhý konec nitě, který jste si na začátku nechali, provlékněte pod několika korálkovými řetízky,abyste ho uchytili, a protáhněte také skrz kouli tak, aby obě nitě byly na jedné straně.

Ze zeleného filcu si vystřihněte dvě malé hvězdičky jako listy. Protáhněte jím nitě a navlékněte větší zelený korálek. Nakonec navažte náušnicový závěs a máte hotovo.

Pak už stačí jen dodělat druhou a máte originální podzimní šperk. Přeji příjemné tvoření 😉 

3
Komentujte jako host

3 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
3 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mačka

Sati, krásný nápad. S touto technikou jsem ještě vůbec nezačala. Mám koupené jehly i rouno (trochu pro začátek), ale pořád mám něco jiného, přednějšího. Tak doufám, že se k tomu vůbec někdy dostanu. A děkuji za připomínku, že mi to doma leží.

Peprmintka

Dýněčky jsou „vymazlené“, pěkné.

Satine

Děkuji za pochvaly. Rozhodla jsem se, že si stejným způsobem vyrobím ozdoby na vánoční větvičky. Jen použiju bílé rouno a červené korálky.