Dýňové náušnice

Autor

Letos to sice na žádnou strašidelnou party v kostýmech není, ale i tak si můžete vyrobit náušnice, alespoň se odreagujete. Ostatně dýně nejsou nutně jen halloweenské, ale zkrátka patří k podzimu.

Nejprve si nachystáme pomocí techniky zvané plstění dvě koule. Potřebujeme jen oranžové rounokus molitanu a plstící jehlu.

Odstřihneme si kus rouna a smotáme ho do kuličky. Dlouhým propichováním, kdy nám jehla půjde skrz kuličku až do molitanu, kouli zafixujeme, aby se nám nerozdělávala. Občas promneme mezi zápichy v ruce a tím zlepšujeme její tvar.

Teď už budeme jen krátkými vpichy po celém obvodu kuličku plstit. Čím déle budeme vpichy provádět, tím bude kulička menší, ale taky pevnější a kompaktnější.

Tímto způsobem si vytvoříme dvě stejně velké kuličky.

Vezmeme si režnou nit a jehlu a provlékneme ji skrz kouli. Na jedné straně si nechte dlouhý konec a na druhý navlékněte malé černé korálky tak, aby lemovaly obvod poloviny koule.

Nit opět protáhněte středem koule.

Takhle to udělejte 6x a získáte základní tvar dýně. Dlouhý konec nitě, který jste si na začátku nechali, provlékněte pod několika korálkovými řetízky,abyste ho uchytili, a protáhněte také skrz kouli tak, aby obě nitě byly na jedné straně.

Ze zeleného filcu si vystřihněte dvě malé hvězdičky jako listy. Protáhněte jím nitě a navlékněte větší zelený korálek. Nakonec navažte náušnicový závěs a máte hotovo.

Pak už stačí jen dodělat druhou a máte originální podzimní šperk. Přeji příjemné tvoření 😉 

3 comments

  1. Sati, krásný nápad. S touto technikou jsem ještě vůbec nezačala. Mám koupené jehly i rouno (trochu pro začátek), ale pořád mám něco jiného, přednějšího. Tak doufám, že se k tomu vůbec někdy dostanu. A děkuji za připomínku, že mi to doma leží.

  2. Děkuji za pochvaly. Rozhodla jsem se, že si stejným způsobem vyrobím ozdoby na vánoční větvičky. Jen použiju bílé rouno a červené korálky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *