60. právě ročník zahájen

Autor

Zní to neuvěřitelně, ale právě začíná již 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. To byli oba moji rodiče ještě miminka.

Já jsem Vám o festivalu poprvé posílala reportáž hned v prvním roce vzniku webu Rodina21 (když už jsem sama měla miminka), takže letos pro mě a pro Vás již po deváté. Opět je na co se těšit. Je radost vidět, jak se roste obsah, zájem a již třetí generace návštěvníků.

Od 14. června do 7. července bude pobíhat letošní ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Jeho součástí bude 41 pořad hlavního programu, ale také na třicet výstav Smetanovy výtvarné Litomyšle a bohatý doprovodný program, zahrnující mj. i lektorské úvody před většinou pořadů a Festivalové zahrady, které přinesou každodenní paralelní program, bezplatně přístupný všem občanům i návštěvníkům Litomyšle.

A já se samozřejmě pokusím vidět, slyšet a cítit co nejvíc, stejně jako to dělají všichni místní návštěvníci. A vím to i díky tomu, že se tady všichni setkávají. Umělci všeho věku i my, obyčejní smrtelníci. A probíráme současné dění i zážitky z minulých ročníků. A není třeba se nijak domlouvat. Tady pokaždé někoho potkáte. V kavárnách, v zahradách, v zámku i podzámčí, v podloubí, u řeky… Laviček je tady naštěstí stále dost (krásných)!

Program výtvarný můžete najít zde: https://www.vytvarnalitomysl.cz/cs/ a program hudební můžete sledovat zde: http://www.smetanovalitomysl.cz/ , přejeme krásné zážitky a ještě se Vám ozvu s hudebními zážitky a lákadlem na výtvarnou (sou)část!

Předchozí ročníky si můžete připomenout v našich článcích pohromadě:  https://www.rodina21.cz/tag/smetanova-litomysl/ 

Většinou se tu s někým z Vás setkám, tak (i) letos na viděnou a na slyšenou!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na