Ručně vyrobený balicí papír

Autor

Také se vám někdy stává, že sice si dáte práci s vymýšlením a sháněním nebo výrobou dárku pro své blízké, ale už zapomenete koupit papír, do kterého byste to zabalili? Pokud ano, zkuste si příště balicí papír vyrobit. I ten nejmenší dáreček zabalený do ručně vyrobeného balicího papíru vypadá mnohem lépe a obdarovanému udělá určitě radost. A přitom k jeho výrobě nám stačí obyčejné předměty, které máme všichni doma.

Budeme potřebovat:
• Brambory.
• Vykrajovačky – oslík, čtyřlístek.
• Světle zelený barevný papír.
• Tapetová bordura s motivem podobného odstínu nebo plastický barevný papír.
• Nůž, nůžky, temperové barvy, štětec, voda, černý tenký fix, lepidlo Herkules.

Postup:

Ostrým nožem rozřízneme umytý brambor na půlky. Řez musí být rovný. Do jedné půlky vtlačíme vykrajovačku oslíka a do druhé čtyřlístek. Opatrně nožem odřízneme brambor kolem vykrajovaček a ty potom lehce z bramboru vytáhneme. Tiskátka jsou tak hotová.

Připravíme si podkladový světle zelený papír, na který lepidlem přilepíme předem vystřižené pruhy z tapetové bordury. Jaký tvar pruhů si připravíme, to záleží na naší fantazii.

Dále si připravíme temperové barvy a tmavě zelenou barvou začneme tiskat na pruhy bordury tiskátka čtyřlístků. Po zaschnutí si namícháme tmavě hnědou barvu a tiskneme oslíky.

A na závěr, až je vše suché, domalujeme černým fixem čtyřlístkům stopky a můžeme popustit uzdu své fantazii a dotvořit fixem balicí papír podle svých představ.


Tento balicí papír byl určen na dárek pro mého kamaráda, který má doma kromě hodné ženy spoustu zvířat – ovečky, pejsky, papoušky, oslíka a právě oslík je jeho nejmilejší zvíře, proto tiskátko oslíka. A abych tiskátek ještě využila, vytvořila jsem i podobné přání, taštičku na další dárek a ozdobila jsem jimi podnos na perník.


Bramborová tiskátka si můžete vyrobit i jen tak, dá se s nimi vymýšlet spousta věcí. Děti rády ocení tiskátka zvířátek, kytiček, autíček, vláčků,… Jedinou nevýhodou tiskátek z brambor je to, že dlouho nevydrží.


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *